Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.500 Dolara Yükseldi: 10.000 Dolar Öncesi En Önemli Adım

Bitcoin fiyatında yatırımcılar 9.500 dolara yükseliş olması ile beraber yeniden alımlara yöneldiler.

Bitcoin fiyatının son zamanlarda birbiri ardına yükseliş yaşıyor olması oldukça dikkat çekiyor. Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan gelişmeler yatırımcıları yakından ilgilendirirken, özellikle de yakın zamanda 9.000 doları geçerek 9.500 dolara yükselmesi yatırımcılar üzerinde olumlu etki yaşatıyor. ABD ve diğer ülkelerde yatırımcıların Bitcoin’e oldukça fazla talep gösterdiklerinden söz edilirken, Washington’dan gelen haberlerin ise Bitcoin fiyatının artmasında önemli bir yere sahip olduğu kesin.

ABD yönetimi yakın zamanda ABD’yi çalıştıracak olduğunu, bunun akabinde ekonominin rayına girecek olduğunu dile getiriyor. Başkan Donald Trump yönetiminin gelecek 4 hafta içerisinde birçok eyalete çalışma önerisi verebilecek olduğu dile getirilirken, Başkan’ın bu konuda atacak olduğu adımların ABD’li yatırımcıları Bitcoin’e yatırım yapmaya sürüklediği dile getiriliyor. Güvensiz günlerin güven dostu olarak tanınmasına rağmen corona virüsü zamanında bir anda düşüş yaşayan ve yatırımcıları ile destekçilerini şoka uğratan Bitcoin yeniden düzelmeye başladı ve yeniden güven dostu olmaya başladı gibi görünüyor.

Güvenilir liman olmaması durumunda bir daha ‘kimsenin yüzüne bakmayacağı’ yatırım olacağı iddiaları da bu dönemde son bulmaya başlarken, özellikle bu durum üzerinde Bitcoin fiyatının bir anda 7.000 dolarlı seviyelerden alım fırsatı verdikten sonra 9.500 doları geçmesi olduğu belirtilmekte.

Washington ve Pekin hattında savaş iddiaları son dönemde bir süreliğine azalırken, özellikle Pekin tarafından atılan adımlarında Bitcoin fiyatını yakından etkilediği belirtiliyor. Eğer ki bir aşı bulunursa ve bunun resmî olarak dağıtılacak olduğu açıklanırsa Bitcoin’in kısa süre içerisinde 15.000 doları geçebilecek olduğuna yönelik yatırımcıların bazı iddiaları var. Aynı zamanda kripto para birimi analistleri de bu durumu destekliyor ve 21.000 doların bile aşı bulunmazsa veya bulunursa her iki türlü görülecek olduğunu dile getiriyorlar.

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Bitcoin fiyatının yakın zamanda yükselmeye devam edebilecek olduğu, özellikle 9.500 dolardan sonra 9.800 doların en önemli seviye olduğundan söz edilmekte. 10.000 doların ardından 13.000 dolar, ardından 15.500 dolar ve hemen ardından 17.800 dolar seviyelerinin önemli fiyat direnç seviyeleri olabileceği öngörüsü sürüyor. Bu bahsedilen seviyelere hızlı bir yükseliş beklenmese de 10.000 doların önündeki en önemli basamağın 9500 dolar olduğu biliniyor. 9500 dolar üzerinde bir günlük kapanış yapılırsa yönün hala yukarı yönlü olacağını söylemek mümkün.

Ancak BTC özellikle halving dönemi öncesi (4 gün kaldı) özellikle bu dönemde 8500 dolar seviyelerinin altına düşüş olursa sertçe 7600 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşanabilir. Bu dönemde panik yapmadan, FOMO etkisine kapılmada, direnç ve destek noktalarını takip ederek yatırım yapmak en doğrusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu