Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 900 Dolar Düşüş Yaşadı: 9250 Doları Gördü

Bitcoin fiyatı düşüşe geçti.

Kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan anlık düşüşün sebebi merak ediliyor. Kripto para birimi yatırımcısı milyonlarca yatırımcı özellikle kısa vadede beklenmedik değer kayıplarına hazır olmadıklarından söz ederken, özellikle yatırımcıların bu düşüşle beraber panik havası yaşamaya başladıklarından söz edildi.

Birçok yatırımcı 10.200 dolardan geri tepen Bitcoin (BTC) fiyatının 9.300 dolarlı seviyelere düşmesini bir balina eylemi olarak görürken, bu balina veya balinaların kim veya kimler olduğu hakkında soru işaretlerine yanıt verilemiyor. Ayrıca böylesi bir düşüşün zaten beklendiğini öncesinde birçok uzman açıklamış ve Long işlemlerin tasfiye edilebileceğini ifade etmişlerdi.

Bitcoin’i düşüren sebeplerden bir tanesi özellikle balina eylemi iken, aynı zamanda küçük yatırımcının bir anda satışlara başlaması, bu satışların etkisinden hemen sonra ise ciddi düşüşlerin etkisinin artması söz konusu olmakta. 10.000 dolar beklentisinin ardında bir süre önce yatırımcıların beklentileri yatarken, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları Bitcoin’i 9.000 dolarlı seviyelerden 10.000 dolarlı seviyelere kadar yükseltmeyi başarmıştı.

Bitcoin (BTC) Nereye Gider?

Bitcoin (BTC) fiyatının nereye gideceği konusunda özellikle bazı soru işaretleri mevcut. Bu soru işaretleri arasında birinci sırada bu düşüşün ardından balinaların yeni eylemlerde bulunup bulunmayacakları, buna bağlı olarak ise 9.300 dolardan sonra 9.100 dolara kadar düşüp düşmeyeceği konusu merak ediliyor. Özellikle 9.100 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğu ifade ediliyor ve altına sarkılması durumunda 8.800 dolarların gündeme gelebileceği düşünülüyor.

George Soros gibi isimlerin piyasada milyonlarca dolarlarının olduğu, bu milyonlarca dolarların bir satışta fiyatı küçük yatırımcının panik etkisi ve sürekli satışlara bağlı olarak anlık bir şekilde düşürdüğü iddiası da bulunuyor. George Soros gibi isimlerin özellikle bir grup halinde milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve altcoin sahibi oldukları iddiası oldukça fazla sayıda yatırımcının dikkatini çeken bir ayrı konu olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak tabii böylesi düşüşler kripto para piyasasında sıkça görüldüğü için bunları bir sebebe bağlamak çok da doğru olmaz. Zira bu düşüş ve yükselişler kripto para piyasasının doğasında olan durumlar.

Bitcoin Dönecek Mi?

10.200 dolara yeniden dönmesi için yatırımcıların piyasaya yeniden güven kazanması ve bunun için piyasa fiyatının daha fazla yükseltici balina eylemlerine ihtiyaç olacağından söz ediliyor. ABD ve diğer ülkelerden gelecek olan yatırımcı hamleleri sayesinde bugün bile yine 10.200 dolara yükseliş mümkün olabilir. Ancak kısa vadede beklentilerin 10.200 dolara yükselişin yeniden mümkün olamayabileceği ve özellikle 9.600 doların bir üst sınır olabileceğine işaret ediliyor.

*Bitcoin fiyatında değer değişimleri her an yaşanabilir. Bu değişimler panik sebebi olabilir ancak sakin kalmak ve kaybetmemeye odaklanmak son derece önemlidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu