BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyeye Düşerse MicroStrategy İçin Alarm Sesleri Çalınacak!

MicroStrategy, yayınladığı yeni raporunda Bitcoin (BTC) fiyatının bu seviyeye düşmesi durumunda alarm verileceğini söyledi.

MicroStrategy’nin en son kazanç raporuna göre şirket Bitcoin (BTC) pozisyonlarında büyük bir kayıp yaşadı ve raporda BTC fiyatının 21.000 dolara düşmesi durumunda bir marj çağrısı ile karşı karşıya kalınacağı öğrenildi. Ancak şirketten konuyla ilgili rahatlatan açıklama geldi.

Şirketin yeni CFO’su Phong Le, şirketin Bitcoin pozisyonlarının marj çağrısı hakkında sorulan bir soruya cevap verdi. Le’ye göre MicroStrategy böyle bir senaryoda şirketin daha fazla fon eklemesi yapmasına gerek olmayacağını açıkladı.

İlk marj çağrısının yapılması için BTC fiyatının şirketin piyasaya ortalama giriş fiyatı olan 42.000 dolardan yüzde 50 değer kaybetmesi gerekiyor. Yani normal şartlarda Bitcoin fiyatının 21.000 dolara düşmesi halinde şirketin pozisyonlarına fon eklemesi gerekecekti.

İlgili Haber
MicroStrategy Yılın İlk Çeyreği İçin Kazanç Raporunu Açıkladı: Şirketin Bitcoin Yatırımı Ne Durumda?

Bitcoin Fiyatı Düşse Bile MicroStrategy Neden Marj Çağrısı Almayabilir?

Bitcoin fiyatının 21.000 dolara düşmesi halinde normal durumda marj çağrısı alması gereken MicroStrategy, buna rağmen endişeli değil. MicroStrategy CFO’su, yaptığı açıklamasında şirketin elindeki devasa likidite sayesinde sorun yaşamayacağına inanıyor.

CFO’ya göre şirket, BTC fiyatı 21.000 dolara düşmeden önce zaten büyük bir ihtimaller pozisyonuna daha fazla fon ekleyecek ve pozisyonunun ortalamasını düşürerek marj çağrısı limitinin aşağı yönlü hareket etmesini sağlayacak.

Bazı uzmanlar şirketin yalnızca BTC fiyatının 3.000 dolar seviyelerine düşmesi halinde likidite olacağını düşünüyor. Buna rağmen BTC fiyatının 2018 yılı seviyelerine düşmesi halinde bile şirket pozisyonlarına eklemek için yeterli likiditeye sahip olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu