binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Yükseldi? İşte Analistlerin Teorileri

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Yükseldi? İşte Analistlerin Teorileri

Bitcoin, geçtiğimiz günlerdeki düşüş eğiliminin ardından bugün 70.000 dolar barajını yeniden aştı. Peki yükselişin nedeni ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Mart ayının son haftasına yaklaşık %6’lık bir artışla ve 70.000 dolar seviyesini geri alarak yüksek bir tempoyla başladı.

CoinMarketCap verilerine göre BTC fiyatı en son %7.66’lık bir artışla 70.701 dolar olarak kaydedildi.

Bir diğer büyük kripto para olan Ethereum da %5 artışla 3.631 dolara yükselerek önemli bir artış kaydetti. Diğer kripto paraların çoğu da Bitcoin dalgasına kapıldığı için olumlu eğilim bu ikisiyle sınırlı kalmadı.

Bu artış, 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.797,68 dolara ulaşan Bitcoin için bir haftalık düzeltmenin ardından geldi. Galaxy Digital’de firma çapında araştırma başkanı olan Alex Thorn, yatırımcılara bu tür düşüşlerin “tarihsel boğa piyasası kısa vadeli düzeltmelerinin normları dahilinde” olduğunu söyledi.

Bugünkü önemli yükselişin kesin nedeni belirsizliğini koruyor. Ancak Bitcoin’in Mart ayındaki fiyat hareketi, yeni zirvelerin ardından gelen sağlıklı geri çekilmelerle karakterize edildi. Thorn, yatırımcıların Bitcoin ETF hisselerini satmaya ara vermiş olabileceğini öne sürdü.

İlgili Haber  SEC-Terra (LUNA) Duruşmasıyla İlgili Terra CEO'sundan Açıklama Geldi: "Kaderimizi Belirleyecek Son Savunma"

Thorn, “Muhtemelen Genesis ve Gemini iflas tasfiyelerinin neden olduğu son iki haftadaki rekor GBTC çıkışları, spot fiyatlardaki zayıflığa katkıda bulundu, ancak birkaç teknik gösterge satıcıların tükendiğine işaret etti” dedi.

BTC hizmetleri firması Swan Bitcoin’in baş analisti Sam Callahan, yükselişin FED’den gelen son mesajlarla bağlantılı olabileceğini öne sürdü. Callahan, “FED yetkilileri geçen hafta, bu yıl hem faiz indirimlerini hem de niceliksel sıkılaştırma programının hızını azaltmayı düşündüklerini açıkça belirtti” dedi ve ekledi:

“Bu tür eylemler likidite koşullarını iyileştirecek ve varlık fiyatları için olumlu bir katalizör görevi görecektir. Bitcoin likidite koşullarının bir barometresi olarak işlev görüyor ve FED’in para politikasının yakın gelecekte muhtemelen gevşeyeceği yönündeki mesajına olumlu yanıt verdi.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail