Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Durdurulamıyor: 50.000 Doları Gördü!

Bitcoin fiyatı, Tesla çılgınlığı ile başlayan FOMO'nun devamında 50.000 doları gördü.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alması birçok konuda büyük bir kırılım yaşanmasını sağladı. Bitcoin fiyatı 39.000 dolardan 45.000 dolara kadar yükselirken herkes yükselişin bu kadarla sınırlı kalacağını zannetti. Ancak birkaç gün düzeltme yaşayan BTC, tekrar yükseliş yönlü ataklarına başladı.

Bitcoin Artık 50.000 Dolar

Bitcoin basın saati itibarıyla rallisini devam ettirerek 50.000 ABD dolarının üzerine çıkarak çok kritik bir kilometre taşını geride bıraktı. Bitcoin fiyatının 2021 yılının başından itibaren %400’e yakın yükseliş elde etmesi ise bütün finans dünyasının ilgisini kripto para sektörüne çekti.

BTC son yükselişiyle piyasa değerini 922 milyar dolara çıkarırken yatırımcısına gün içerisinde yüzde 4 oranında gelir sağladı. Genel kripto para piyasa hacmi 1.5 trilyon dolar olurken BTC’nin hakimiyeti ise yüzde 62 seviyelerine yükselmiş durumda.

Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar çıkmasında bireysel yatırımcı kadar katkı sunan kurumsal yatırımcılar ise alımlara devam edecek gibi gözüküyor. MicroStrategy, daha önce yaptığı taktiği tekrarlayacak 600 milyon dolarlık tahvil sattığını ve bununla BTC alacağını açıkladı. Eğer 50.000 dolarlık BTC daha fazla kurumsal yatırımcıyı sektöre çekebilirse, bir daha altı haneli seviyelerin altını konuşmak zorunda kalmayabiliriz.

Özellikle Tesla’nın BTC alımı sonrasında başka devlerin de kripto para sektörüne ilgi duyması bekleniyor. Böyle bir beklentinin gerçekleşmesi, BTC fiyatının teknik analizden bağımsız bir parabolik yükseliş yaşamasına katkı sunabilir.

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu