Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı, Gelen Bu Haber İle Yükselişe Geçti!

BTC, enflasyonun kalıcı olacağı korkusu ile yükselişe geçti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 18 Eylül tarihinde Federal Rezerv cephesinden gelen haber ile yeniden yükselişe geçti.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde enflasyonun artmaya devam edeceği beklentileri, bütün piyasaları sarstı ve lider kripto para birimi Bitcoin de bundan etkilendi.

Bitcoin, Enflasyona Olumlu Tepki Verdi

Bitcoin fiyatı gün içerisinde Coinbase üzerinde 49.000 dolara çok yaklaştı ve 48.825 dolara kadar iğne attı.

Buna rağmen BTC fiyatının psikolojik direnç olarak görülen 50.000 doların üzerine çıkması bekleniyor.

Ünlü analist David Gokhstein de konu hakkında yaptığı açıklamada 50.000 doların önemine değindi ve fiyatın bunun üzerinde kalması gerektiğinin altını çizdi.

Aktarılan bilgilere göre Ağustos ayındaki enflasyon verileri %5,3’e yükseldi ve yıllık enflasyonun %5’in üzerine çıkmış olması endişeyi körükledi.

Bazı uzmanlar bunun beklentilerin altında olduğunu vurgularken bazıları ise bunun 10 yılda görülen en yüksek yıllık enflasyon olduğuna dikkat çekti.

Şu an için enflasyon verileri hakkında büyük bir belirsizlik ve karmaşa bulunsa da lider kripto para birimi Bitcoin’in buna olumlu tepki verdiği net bir şekilde görülebiliyor.

Exante Data kurucusu Jens Nordvig konu hakkında yaptığı açıklamada enflasyon verisinin niteliğine bakılması gerektiğini ve 82 kategorinin hepsinde böyle bir artış olmadığını ifade etti.

Buna karşın ortalamaya bakıldığında ise enflasyonun yüksek geldiği söylenebilir. Güvenli liman olarak görülen BTC ise bundan 2020’de olduğu gibi olumlu etkilendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu