AltcoinBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Güne Yine Düşüşle Başladı: İşte Dikkat Edilecek Seviyeler

Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili uzmanların yorumları neler?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) güne yine düşüşle başladı. Dün yaşanan sert kırılma BTC fiyatını 47.500 dolara kadar çekse de yeniden toparlanma yaşanmıştı. BTC fiyatı günaşırı 53.000 dolara kadar yükselse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45,000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Yine Düşüyor

BTC fiyatının daha önceki sert düşüşünde tahminleri ile takipçilerini yanıltmayan Mayne ise BTC fiyatı için dikkat edilecek seviyeyi açıkladı. Analist, 48.000 ile 47.000 dolar arasında yer alan destek seviyesinin altına inilmesi durumunda durumun daha da kötüye gidebileceğini vurguladı. Analist devamındaki açıklamasında ise söz konusu desteğin tutunacağını düşündüğünü de belirtti.

 

Bir başka popüler analist Michael van de Poppe ise mart ayının Bitcoin için her zaman kötü geçtiğini belirterek bunun 1 aylık bir dönem olabileceğine işaret etti. Poppe, analizinde ise 40.000 dolar seviyesine dikkat çekerek buraya kadar düşüş beklediğini vurguladı. Birçok yatırımcı şu an boğa piyasasının bitip bitmediğini merak ederken BTC fiyatının yılın başından bu yana %250’ye yakın yükseliş elde etmesi bu gibi düzeltmeleri normal kılıyor.

Yine 4 saatlik periyoda bakıldığı zaman ise BTC’nin kritik seviyelerini grafik üzerinden görmek mümkün.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir

Yukarıdaki grafiğin yorumlandığı ses kaydını dinlemek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz:

Ayrıca bu tarz analizleri anında öğrenmek için aşağıdaki Telegram kanalını takip edebilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu