Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Fiyatı Uzun Aranın ardından 24.000 Doların Üstüne Çıktı: Piyasadaki Son...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Uzun Aranın ardından 24.000 Doların Üstüne Çıktı: Piyasadaki Son Durum!

Takip et

Genel kripto para piyasasının 1 trilyon doları tekrar aşmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça uzun bir aranın ardından 24.000 doların üstüne yükselmeyi başardı.

Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda yaşanan ufak gerileme ile dünyanın en büyük kripto parası 23.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC fiyatının son yükselişini gösteren haftalık grafik.

Bitcoin Fiyatı 16 Haziran’dan Bu Yana İlk Kez Bu Seviyeyi Gördü

BTC, 16 Haziran tarihinden bu yana bugünkü seviyesin görememişti. CoinGecko verilerine göre lider kripto para bir hafta içerisinde %23’ten fazla değer kazandı.

Kripto para piyasaları, Terra Blockchain’inin çöküşü ve kripto kredi platformlarının likidite krizinin akabinde, Mayıs ve Haziran aylarında yaşanan çalkantılı dönemin ardından geçtiğimiz hafta bir nevi toparlanma yaşadı.

Düşüş sırasında yaşanan ve kısmi olarak zorunlu likidasyonlara bağlı olan piyasa kargaşası nedeniyle Bitcoin son 11 yılın en kötü çeyreklik performansını vermişti.

İlgili Haber
Glassnode Yeni Raporunu Yayınladı: Bitcoin'de (BTC) Dip Seviyeyi Atlattık Mı?

Ethereum’un Performansı BTC’yi de Geride Bıraktı

CoinGecko’ya göre Ethereum da bu dönemde bazı önemli kazanımlar elde etti ve geçtiğimiz hafta %53’ten fazla artış gösterdi.

ETH’deki yükseliş, Ethereum Blockchain’inin “Birleşme (Merge)” olarak adlandırılan Proof of Stake’e geçişi için öngörülen esnek zaman çizelgesinin açıklanmasının ardından gerçekleşti.

Bu artışların toplamı, Kasım 2021’deki 3 trilyon dolarlık zirvesinin önemli ölçüde altına düşen küresel kripto piyasa değerinin yeniden 1 trilyon dolar sınırını aşmasını sağladı.

Altcoinlerde de lider kripto paranın etkisiyle yükselişler görülüyor. Bununla birlikte en büyük 50 kripto para içerisinde son yedi günde en fazla yükseliş yaşayan isim %82’lik artış ile Ethereum Classic (ETC) oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları