AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatında Gerileme: Yatırımcılar Endişe Etmeli Mi?

Bitcoin fiyatında 10.500 dolar seviyesine yakın yükselişten hemen sonra yeniden bir gerileme yaşandı.

Bitcoin bugün 10.500 dolar seviyelerini gördükten sonra bu direnç seviyesini kıramadı ve gerileme başladı. Gün içerisinde 10.100 dolar seviyelerine kadar geri çekilen BTC fiyatı, yatırımcıları az da olsa tedirgin etti. Analistler bu düzeltme hareketinin yeni yükseliş hedefi için olumlu olduğunu ifade ederken bir sonraki durağın 10.800 dolar olduğunu ifade ediyorlar.

9200 ila 9300 dolar seviyelerinde destek seviyesinin olduğunu ifade eden uzmanlar, bu seviyelerin altına düşülmesi durumunda halving fiyatlanmasının son bulacağını düşünüyorlar.

Son durumda 298 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC hakimiyetinin yüzde 61,9 seviyelerine kadar gerilemesi dikkatlerden kaçmıyor. Yakın dönemde BTC’nin 10.800 dolar seviyelerine yükselmesi durumunda altcoinlerdeki yükseliş trendinin de devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan gün içerisinde Whale Alert’in bildirdiğine göre Tether piyasaya 5 milyon dolar değerinde USDT girişi yaparken bu gibi hamleler piyasaya sıcak para girişinin tam gaz devam ettiğini doğrular nitelikte.

Bu dönemde mutlaka stop-loss emirlerinin kullanılması tavsiye edilirken plansız ve heyecana kapılarak alım satım yapılmaması konusunda yatırımcılar uyarılıyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu