Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatını Dibe Çeken Balinaların Ne Kadar Satış Yaptığı Belli Oldu

Balinalar bu ay 140.000 adet Bitcoin sattı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu aya çok iyi başlasa da oldukça sert bir düşüş ile 44.000 dolara kadar iğne attı. 58.000 dolardan 44.000 dolara sert bir düşüş yaşayan BTC’yi buralara çeken ise balinaların satışları oldu.

Santiment tarafından tespit edilen tek bir balinaya ek olarak bu ay başka balinaların da satış anında veya öncesinde yüklü satışlar yaptığı ortaya çıktı.

İlgili Haber
Santiment Bitcoin'i (BTC) Dumplayan

Büyük Balinalar da BTC Satmaya Başladı

Veri analiz şirketi Glassnode, 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasındaki bütün cüzdan adreslerini balina olarak nitelendiriyor. 10.000 BTC’den daha fazla fona sahip olanlar ise kambur balina olarak etiketlenmekte. Glassnode raporunda ise balinaların sayısında 5 Şubat 2021 tarihinden beri %14 artış olduğu belirtilmekte.

Balinalar ve kambur balinaların alım çılgınlığı özellikle ocak ayında rekor kırdı ve 80.000 BTC’ye ulaştı. Ancak şubat ayının başından beri balinaların kar satışları yapmaya başladıkları görülüyor.

Balinalar alım yaptıkları kadar satış da yaptı ve ayın başından beri 140.000 BTC sattı. Söz konusu miktar ortalama 6,72 milyar dolara tekabül etmekte.

Balinalara kıyasla daha düşük miktarlarda BTC sahibi olan cüzdanların ise neredeyse Kasım 2020 döneminden beri devamlı olarak satış yaptığı görülüyor. 10 BTC ile 100 BTC arasında varlığa sahip olanların Kasım 2020 döneminden beri 128.000’den fazla BTC sattığı açıklandı. Bu da aslında büyük balinaların aksine küçük balinaların daha çok satış baskısı oluşturduğunu gösteriyor.

Santiment’in araştırmasında geçen akıllı bir balina ise sert düşüş öncesinde 156 milyon dolarlık BTC satışı yaparak kazancını garantiye aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu