BitcoinHaberler

Santiment Bitcoin’i (BTC) “Dumplayan” Balinayı Buldu! İlk Vukuatı Değil!

Bitcoin'i dumplayan tek bir balina olabilir.

Bitcoin dün yaşanan düşüşün ardından ikinci bir satış dalgasıyla yeniden 50.000$’ın altına indi. Şu sıralar günlük MA 20 bölgesinde hareket eden Bitcoin 46000$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

İki gündür devam eden düşüşler ile birlikte Bitcoin %18 oranında değer kaybetmiş durumda. Bitcoin’in sert hareketlerinden etkilenen altcoinler de tablo daha vahim durumda. Altcoinlerde bekleyen yatırımcılar iki günde %30-50 oranında kayıp yaşadı.

Kim Satıyor?

Santiment verilerine göre Bitcoin’in son dumpını kontrol eden tek bir Bitcoin balinası gibi görünüyor. Pazar günü Bitcoin’de 58.300$ seviyesinin görülmesiyle 2700 adet BTC’nin borsalara giriş yaptığını tespit eden şirket, dumpın sorumlusu olarak gördüğü adresin  ikinci vukuatı olduğunu ortaya koyuyor.

Santimentin verilerine göre bu balina adresi Mart 2020’de ki büyük çöküş sırasında da dumpı organize eden balinayla aynı kişi.

Cüzdanın sahibi ise bilinmiyor.

Kaynak: Santiment

Özelikle momentumun düştüğü ve alım iştahının azaldığı günlerde ortaya çıkan bu balina panik satışları başlatan ilk ateşi yakıyor gibi görünüyor. Bu balina özelinde alım iştahının yüksek olduğu dönemlerde 2700 BTC ile marketi düşürmek zor iken son haftalarda görülen momentumun azalışı düşüş etkisi için iyi bir fırsat doğurmuşa benziyor.

İlk hamlenin ardından gelen panik satışlar ile birlikte kartopu etkisi oluşuyor ve satışlar giderek büyüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu