Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü Öncesinde Milyarlarca Dolarlık Transfer Yapıldı

BTC fiyatının düşüşüne bu transferler mi sebep oldu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftanın başlarında ciddi bir yükseliş elde etse de haftanın sonunu yine aynı şekilde bitiremedi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, kısa süre önce 60.000 dolar seviyesine kadar çekildi ve önemli desteğin birden çok test edilmesine neden oldu. Peki Bitcoin ETF’inin onaylandığı böyle bir haftada fiyat düşüşünün sebebi tam olarak ne?

Bitcoin Balinaları Satış Yaptı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitcoin’in sert düşüşünden önce milyarlarca dolarlık BTC transferi gerçekleştirildi.

Söz konusu transferlerin toplam değerinin 2 milyar doları bulduğu aktarılıyor. Transferlerin ilkinde 15.100 BTC aktarılırken diğerinde 12.006 BTC’nin transfer edildiği belirtilmekte. Bunlar iki büyük transfer olarak ön plana çıkarken bunun dışında küçük çaplı transferlerin de olduğu vurgulanmakta.

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre ise Bitcoin fiyatı 60.000 dolara kadar gerilese de temel metrikler hala olumlu.

Aktif adres sayısı artmaya devam ederken sirkülasyondaki BTC miktarı azalıyor. Bu da aslında talep olduğunu ancak arzın devamlı olarak azaldığını doğrular nitelikte.

Bitcoin ETF’inin oluşturduğu pozitif etki kadar FED Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon açıklamasının olumsuz etkisi de var ve bu durum düşüşe neden olmuş olabilir.

Bir haftada iki Bitcoin ETF’inin piyasaya giriş yapması ve alım satıma sunulması ise alış baskısı kadar satış baskısı da oluşturabilir ve yatırımcıların özellikle likiditenin az olduğu anlara dikkat etmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu