Bitcoin

Bitcoin (BTC), Gelen Sert Uyarı İle Ani Düştü: ABD Basını Bunu Kasıtlı Yapıyor!

Bitcoin bir anda 1.000 dolar kaybetti. ABD basınının bu işte parmağı var mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugüne oldukça iyi başladı ve kısa süre önce 52.200 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin fiyatının 52.200 dolara ulaşmasına rağmen gelen birkaç uyarı ise fiyatın bir anda sert düşmesine yol açtı ve %3’lük bir düşüş görüldü.

Tek bir saat içerisinde 1.000 dolarlık düşüş yaşanması kaldıraçlı işlem yapanlara darbe vururken bireysel yatırımcıları pek etkilememiş olabilir.

Bitcoin Fiyatı 1.000 Dolar Kaybetti

Peki Bitcoin fiyatının grafikte görüldüğü gibi bir anda böyle düşmesinin sebebi veya sebepleri tam olarak neler? Aslında bunun hem İngiltere hem de ABD basını kaynaklı uyarılar olduğu söylenebilir.

9492_0

İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın Başkanı Charles Randell, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin volatilitesinin yatırımcılara zarar verebileceğini belirtti.

Randell, kripto paraların volatilitesinin vereceği zararı engellemek ve yatırımcıları korumak için ise bazı işletmelere lisans verilmeyeceğini vurguladı. Randell, özellikle şirketinin temellerini ve iş modelini açıklayamayan kripto para şirketlerine lisans vermeyeceklerini belirtti.

Bunun devamında ise ABD’nin finansal regülatörü SEC’den benzer bir haber geldi. SEC, kripto para dolandırıcılıklarının bireysel yatırımcıları hedef aldığını belirterek bunlara karşı dikkatli olma çağrısında bulundu.

SEC, bu kripto para dolandırıcılıklarının “devasa kayıplara” yol açabileceğini belirtti ancak 1 Eylül tarihinde yayınlanan uyarı şu an basında etki etmeye ve dikkat çekmeye başladı. Bu da BTC fiyatı için sert düşüşü beraberinde getirdi.

BTC yükselmeye başladığı zaman özellikle ABD basınında eski olumsuz haberlerin bile ısıtılıp tekrar komuoyuna sunulması çok fazla görülen bir hadise.

Son yükselişlerde her zaman ABD basınının bu şekilde bir tavır aldığı görülüyor. Bu da ABD’nin Bitcoin’i durdurmak için yaptığı bir çaba olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Neden durdurmak istiyor peki ?

Xhhsxd

Dolarin yerini alacagindan korkuyor olabilirler


Başa dön tuşu