AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Grafiğinde Dikkat Çeken Detay: Düşüş Devam Edecek Mi? Önemli Destek Neresi?

Bitcoin'deki düşüşlerin ardı arkası kesilmiyor. Büyük resimde destek noktası neresi? İşte detaylar...

Tüm dünyada piyasaların ciddi şekilde gerilediği bu dönemde Bitcoin’de de tarihin en büyük düşüşlerinden biri görülüyor. Gece saatlerinde 5.000 doların altına gerileyen BTC fiyatı, 4.400 dolar seviyelerine kadar gerileyerek yatırımcısını adeta şok etti.

Corona virüs etkisi ile yüzde 8 ila 16 arasında günlük olarak düşen dünya borsaları, dibe çakılan hisse senetleri, tarihin en büyük düşüşlerini gören petrol fiyatları derken Bitcoin’de bu dönemde adını “yatırımcısına kaybettirenler” listesine yazdırmış oldu.

Önemli Destek Seviyesi Neresi?

BTC’de haftalık grafiğe bakıldığı zaman aşağıdaki gibi bir grafik karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha önceki analizimizde de bu grafiği paylaşmış ve 5.200 dolar seviyelerini ilerleyen günlerde dip nokta olarak tahmin etmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Genel Trend Çizgisini Bozdu Mu? Beklenen Seviyeler Neler?

Tahminlerin alt üst olduğu bu dönemde BTC’deki düşüşler daha önce kendisini gösterdi ve an itibarı ile BTC haftalık grafikteki destek noktasına gelmiş oldu. Bu durumda 4.600 dolar seviyelerine tekabül eden bu destek noktası önemli olarak görülmekle beraber kırılması durumunda 3.xxx dolarlı seviyelerin görülmesi oldukça mümkün.

Bitcoin fiyatına anlık olarak sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu