binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Haftaya Yükselişle Başladı: İşte Yükselişin Muhtemel Sebepleri

Bitcoin (BTC) Haftaya Yükselişle Başladı: İşte Yükselişin Muhtemel Sebepleri

Yeni haftaya yeşil renk ile başlayan kripto paraları uzun bir hafta bekliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Küresel piyasaların merkez bankalarının gevşeme döngüsünün başlangıcını benimsemesiyle birlikte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarında hızlı bir artış görülmüştü.

Son 24 saat içinde 100 milyon doların üzerinde açığa satış gerçekleşerek kripto para dünyasında önemli bir duyarlılık değişimine işaret etti.

Asya işlem günü başladığında, hem Bitcoin hem de Ethereum yeşile büründü; BTC %4,9 artışla 67.300 dolardan işlem görürken, Ethereum %4,7 artışla 3.400 doların üzerinde işlem gördü.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Üç Altcoin İşlem Paritesini Vadeli İşlemlerden Delist Edeceğini Açıkladı!

Analistler bu yükseliş eğilimini BlackRock’ın yakın zamanda BUIDL olarak adlandırılan Ethereum ağındaki tokenize ürünleri hedefleyen bir fon duyurusuna bağlıyor.

CryptoQuant’ta analist olan Bradley Park, piyasanın bu gelişmeye olumlu tepki verdiğini öne sürüyor. Ancak, fiyatlardaki artışın açığa satanlar için bir bedeli oldu.

CoinGlass’tan alınan veriler, 100 milyon doların üzerinde kaldıraçlı vadeli işlem pozisyonunun tasfiye edildiğini, yaklaşık 60 milyon dolarlık short BTC pozisyonu ve 42,8 milyon dolarlık short Ethereum pozisyonu olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunan bir faktör de Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) yavaşlayan satış baskısı. Analistler, Genesis’in hisse satışının GBTC’nin çıkışını kolaylaştırarak Bitcoin’in ivme kazanmasına olanak sağlamış olabileceğini düşünüyor.

Makroekonomik düzeyde, sahne daha fazla yükseliş hareketi için hazır. Geçtiğimiz hafta İsviçre Merkez Bankası (SNB) beklenmedik bir şekilde gösterge faiz oranını düşürerek küresel bir gevşeme dalgası başlattı.

Meksika Merkez Bankası da faiz indirimine giderken, ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası da önümüzdeki aylarda likidite genişlemesi için zemin hazırladı.

Öte yandan FED’den geçen hafta gelen güvercin açıklamalar da piyasanın toparlamasını sağlamış durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail