Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Bir Düşüş Daha mı Geliyor? İşte Analistin Son Tahmini

Bitcoin fiyatı bir kere daha mı düşecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 69.000 dolardan başlayan düşüşünü 44.000 dolara kadar getirdi. Bitcoin fiyatının bir anda %15 düşüş yaşaması beklenmeyen bir hareketlilikti ve birçok kripto para yatırımcısı bu düşüş karşısında şok oldu.

BTC fiyatı 5 Aralık tarihinde ise neredeyse 50.000 dolar seviyesine kadar yükseldi ancak burada kalıcı olamadı ve hala 48.000 doların çok yakınında işlem görüyor. Bitcoin fiyatının 7 günlük performansı hala %10 düşüşe işaret ediyor ve analistler bir düşüş daha bekliyor.

Ünlü kripto para analisti Will Clemente, konu hakkında yaptığı açıklamada açık pozisyonların arttığını ve pozitif fonlama ile düşük hafta sonu likiditesinin tehlikeli olabileceğini vurguladı. Bu aslında daha önceki hafta sonlarında yaşanan şeyin özeti olarak ortaya konabilir. Azalan likidite nedeniyle en ufak satışlar bile ciddi bir darbeye neden oluyordu ve analist böyle bir durumda hafta sonlarında çok daha sert düşüşler olabileceğini ortaya koydu.

BTC Sert Düşecek Ama Ayakta Kalacak

Bir başka popüler kripto para analisti Rekt Capital ise BTC fiyatının 200 günlük EMA’nın altına indiğini ve bunun bir yeni düşüş daha yaratacağını ifade etti. Analiste göre BTC 50.200 doları bir kere daha test etse de burada tutunamayıp düşecek. Bitcoin fiyatının daha önce %84 düşüş yaşadığını ve bu ayı piyasasını bile atlattığını belirten analist, yeni düşüş beklese de bundan sağ kurtulmanın mümkün olduğunu vurguladı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu