Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Bir İlk Daha Gerçekleşiyor: “BIVIDEND” Popülerleşecek mi?

BTCS INC, Bitcoin (BTC) ile temettü dağıtımı yapacak.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında eşine çok az rastlanan oranda bir yükseliş ve tanınma elde etti.

Bitcoin fiyatının bu rekor artışı ve birçok kullanıcı ile kurumun BTC’yi benimsemesi, tabii ki önemli ilklerin yaşanmasını sağladı.

Bunlar arasında bir ülkenin BTC alması ile SEC’nin Bitcoin ETF‘ini onaylaması yer alıyor. Ancak “ilkler” 2021 yılı ile sınırlı kalmayacak gibi gözükmekte.

Bitcoin İle İlgili Yeni İlk!

Aktarılan bir son dakika gelişmesine göre 2022 yılında Bitcoin ile ilgili bir ilk şimdiden yaşandı. Nasdaq üzerinde listelenmiş olan BTCS Inc., Bitcoin ile temettü yani kar payı dağıtacağını açıkladı.

BTCS yönetimi, yatırımcılarına artık Bitcoin bazında temettü ödemesi yapacağını ve bu sebeple söz konusu temettülerin “dividend” yerine “Bividend” olarak anılacağını belirtti.

Şirket, 17 Mart tarihinde kayıtlı olan hissedarların hisse başına 0,5 USD‘lik temettü ödemesi alacağını ve bunun BTC bazında yapılabileceğini vurguladı.

Bu haber ile beraber BTCS hisseleri özellikle haberin verildiği dün geceden itibaren %9,2 artış elde etti ve piyasa söz konusu duruma bir hayli pozitif tepki verdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in böyle bir durumda ödeme aracı olarak kullanılması kesinlikle BTC’nin ana akım kabulü konusunda önemli mesajlar veriyor.

CEO Charles Allen konu hakkında yaptığı açıklamada uzun vadede yatırımcılara daha farklı seçenekler sunmaya devam edeceklerini vurgulayarak aslında yakında başka haberlerin de gelebileceğinin sinyalini verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu