BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) İçin Bir Müjde Daha: 1 Milyar Dolarlık Alım Masada!

MicroStrategy, 1 milyar dolarlık ek Bitcoin alımı yapabilir.

Dünyanın en büyük olmasa da Bitcoin’e en çok katkı sağlayan firmalarından olan MicroStrategy, kısa süre önce 500 milyon dolarlık tahvil satışını gerçekleştirdi. Daha fazla Bitcoin alabilmek için tahvil satışı gerçekleştiren MicroStrategy, satışı tamamlar tamamlamaz ise yeni bir müjde verdi.

MicroStrategy, 1 Milyar Dolarlık Daha BTC Alabilir

Ağustos 2020’den beri düzenli olarak Bitcoin alımı yapan dev kurum, 1 milyar dolarlık hisse satışı yapabileceğini ve bunun da Bitcoin alımı için kullanılabileceğini açıkladı. Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yapılan bildiride, şirketin A Sınıfı olarak bilinen hisselerinin 1 milyar dolarlık miktarını satışa çıkartabileceği belirtiliyor. Şirket, bu satıştan elde edeceği fonları ise “genel şirket amaçları” için kullanacağını belirttikten sonra bu ifadeye “Bitcoin alımı” cümlesini de ekledi.

MicroStrategy an itibarıyla 92.079 Bitcoin yatırımına sahip ve basın saati itibarıyla bunun değeri 3,7 milyar dolara denk geliyor. Şirket 488 milyon dolarlık tahvil satışı yaptı ancak bununla henüz BTC alımı yapmış veya bunu duyurmuş değil. 488 milyon dolarlık tahvil satışının yakında BTC alımı için kullanılması bekleniyor. Bitcoin fiyatının hafta sonundan beri devam eden yükselişi, 1 milyar dolarlık müjdeli haber ile ivme kazanabilir.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC’nin 30.000 dolara kadar gerilediği anlarda bile daha fazla alım yapacağının sinyallerini vermişti ve şu an bu sinyalinin arkasında duruyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu