Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) İçin Dikkat Edilecek 5 Durum ve Kritik Gelişmeler: Düşüş Derinleşecek...

Bitcoin (BTC) İçin Dikkat Edilecek 5 Durum ve Kritik Gelişmeler: Düşüş Derinleşecek mi?

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle geçen hafta sert bir düşüş yaşadı ve 38.000 doların altına iğne attı.

BTC fiyatının yaşadığı bu olumsuz durum, uzmanlara göre geçici olmayabilir. Mevcut verilere bakıldığında bu durumun daha bile kötü olabileceği görülmekte.

Uzmanların Görüşü ve FED Kararı Düşüşe İşaret Ediyor

Ünlü kripto para analisti Peter Brandt dün yaptığı analizinde BTC fiyatı için 28.000 doların mümkün olduğunu vurgulamıştı.

Bu düşüşü mümkün kılacak olan gelişme ise ABD’den ve Federal Rezerv cephesinden gelebilir. ABD, 4 Mayıs tarihinde çok önemli bir ekonomik politika kararı verecek ve önümüzdeki günlerde bütün finans piyasaları buna sert tepki verebilir.

İlgili Haber
Bitcoin Kahini Peter Brandt, BTC Fiyatının Bir Sonraki Hareketi Hakkında Konuştu!

Başkan Jerome Powell’ın aylık 95 milyar dolarlık satış programını bu çarşamba günü onaylaması bekleniyor.

Bunun etkisi piyasalarda henüz görülmedi ve resmi onayın gelmesi her şeyi değiştirebilir. Bu şu an için bütün piyasanın en önemli haberi ve gelişmesi olarak durmakta.

İlgili Haber
Bitcoin'de Önümüzdeki Hafta Gözler Bu Toplantıda Olacak!

Üçüncü önemli gelişme ise hacim ile bağlantılı gibi gözüküyor. Ünlü analist Matthew Hyland, yukarı yönlü alım hacminin tükendiğini vurguladı.

Analist, yükselişin sürmesi için öncelikle yüksek hacim olan noktalara düşüş gerektiğini vurgulayarak 20.000 dolar ila 30.000 dolar bandına işaret etti. Piyasanın hacim eksikliği yaşaması kesinlikle önemli bir gösterge.

Dikkat edilecek bir diğer unsur ise likit olmayan arzın hareketi. Ünlü analist Michael van de Poppe, Glassnode‘un bu indikatörünün çok şey söylediğini vurguladı.

Piyasanın düşüş yaşamasına rağmen BTC’nin likit olmayan arzının arttığını belirten analist, yatırımcıların borsalardan BTC çektiğini aktardı. Bu durum düşüş olmasına rağmen durumun sanıldığı kadar kötü olmadığına işaret etmekte.

Son takip edilecek indikatör ise tabii ki Korku ve Korku ve Açgözlülük Endeksi olarak biliniyor.

Endeks, şu an geleneksel finans piyasalarını takip eden muadilinin değerinin üstünde yer alıyor ve bu iyi bir gelişme. Buna rağmen 28 seviyesinin biraz daha altına inilmesi daha öncelerde geri dönüş ile sonuçlanmıştı ve aynı durum beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları