BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) İçin Fırtına Öncesi Sessizlik: Protestolar Sürüyor!

El Salvador'da fırtına başlamak üzere!

Kripto para sektörü geçtiğimiz aylarda aslında çok büyük bir haber aldı ve bir ülke resmi olarak Bitcoin’i kabul etti. El Salvador, Miami Bitcoin konferansı esnasında yaptığı açıklamasında Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edileceğini ve bunun meclise gideceğini aktarmıştı. Söz konusu yasa meclise gitti ve kabul edildi. Yasanın kabulünden sonra ise şimdi bunun aktif olmasına sadece birkaç gün kaldı.

El Salvador Meclisi Kabul Etti, Halk İsyanda

El Salvador Meclisi 8 Haziran tarihinde aldığı karar ile beraber Bitcoin’in yasal para birimi olmasını kabul etti. Bu kabul ise ancak 7 Eylül tarihinden itibaren aktif olacak ve 7 Eylül tarihinden itibaren Bitcoin aktif olarak ülkede yasal para birimi olarak kullanılabilecek. El Salvador hükümeti bunun ülke ile boğuşan vatandaşların paralarının değerinin korunması için önemli olduğunu vurgulamıştı.

Bu karardan sonra 200 Bitcoin ATM’si ülkenin farklı yerlerine yerleştirildi ve 150 milyon dolarlık bir airdrop bile yapıldı. Buna rağmen vatandaşların ise olaya tepkili olduğu ve 7 Eylül tarihinde işlerin karışacağı görülüyor.

Ülkenin Bitcoin kabulü yabancı basın tarafından coşkuyla karşılansa da buna hazır olmayan dükkan sahipleri ve aileler olaya tepki gösterdi. Bir para birimi meşru kabul edildiğinde bunun her yerde geçerli olması yasal zorunluluk olarak görülüyor ve birçok El Salvador vatandaşı buna hazır değil. Bu da protestoların başlamasına neden oldu ve El Salvador kesinlikle 3 gün sonra büyük bir karmaşa yaşayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Boztek

Bitcoin’i önceden almadıysanız: 51.000 Fibonacci seviyesini aştıktan sonra ve oraya tutunursa kimse önünde duramaz “STOPLU” alınabilir. Uzun Vadede yeni ATH 180.000 Usd olur. #Boztek

Hamit altıntop

Sürekli yukarı malesef olmuyor kimse birşey bilmeden yorum yapıyor btc şöyle giderse vs..net bir bilgi malesef yok kimsede.. elinde adetli olanlar piyasada esip gürlüyor küçük yatırımcı üzülüyor. Beklendim İleride bu durumun tersi olmasıdır.

Anonim

Düşme ihtimali olur mu ?

mnbvb13

Vaziyet alın yakında yön aşağı uçacak…ytd

Last edited 8 ay önce by mnbvb13
Kriptonist

Neye dayanarak ?

Anonim

Dayanağı yok arkadaşın sallıyor


Başa dön tuşu