Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Korkutan Tahmin, Tecrübeli Analistten Geldi!

Önde gelen kripto para analistlerinden Lyn Alden, Bitcoin fiyatının düşeceği nihai noktayı açıkladı.

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için korkutucu bir tahminde bulundu.

Zaten 2021 yılındaki rekor seviyesinden %50 gibi sert bir düşüş yaşayan BTC, ünlü analiste göre 20.000 doların altına gerilemek üzere ilerliyor.

BTC, 20.000 Dolar Altına Adım Atabilir

Aldeni, BTC fiyatının artık çok ekstrem fiyat hareketleri yaşamayacağını ve piyasanın olgunlaştığını vurguladı.

Alden’e göre buna rağmen 20.000 doların altına iniş kendisini şaşırtacak bir gelişme olarak görülse de ünlü isim bunun mümkün olduğunu ve beklendiğini ifade etti. Bitcoin’in geçmişte %85’lik düşüşler yaşadığını belirterek bu sefer de benzer bir durumun yaşanabileceğini açıklayan analist, oldukça korkutucu bir noktaya değindi.

Şu an için birçok indikatör dip noktaya ulaşılmadığını gösterdi ve bu da aslında dip noktanın gelmediğine işaret ediyor. Piyasa şu an biraz daha olgun ve ben 20.000 doların altına inildiğini görürsem şaşırırım ancak bu hala bir olasılık.”

Alden, Bitcoin fiyatının hangi durumda sert düşebileceğini de açıkladı. Ünlü makro stratejiste göre Federal Rezerv’in faizleri arttırması veya parasal sıkılaşmaya geçmesi BTC için her şeyi bitirebilir. Buna ek olarak kredi piyasalarının donması ve bunun gibi likiditeye zarar veren olayların görülmesi, BTC için işleri zorlaştıracak.

Şu an tam olarak benzer bir süreç yaşanıyor ve Federal Rezerv’in faiz artışına ne zaman geçip parasal sıkılaşmaya başlayacağı konuşulmakta.

İlgili Haber
ABD Borsaları, Altın, Gümüş ve Bitcoin'de Son Durum Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu