Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Plan “Tıkır Tıkır İşliyor”: İşte S2F Modelinin Son Durumu

Bitcoin, PlanB'nin modeline göre beklendiği gibi ilerliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.300 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Korku ve Açgözlülük Endeksi üzerinde açgözlülüğün rekor kırdığı anlarda herkes daha fazla yükseliş beklese de BTC aslında olması gerektiği gibi bir düzeltme yaşadı ve 28.000 dolara kadar çekildi. Dip olarak görülen bu seviye birçok yatırımcıyı endişelendirse ve PlanB’nin BTC için oluşturduğu S2F modelinin dışına çıkılmasına yol açsa da bu çok uzun sürmedi.

Bitcoin, Plana Uyuyor

S2F modeli, altın gibi sınırlı arza sahip varlıklar için kullanılırken benzer modele sahip olduğu için BTC için de ünlü analist PlanB tarafından uyarlandı. PlanB’nin modeli birkaç hafta eleştirilse de bunun yeniden tıkır tıkır işlediği görülüyor. Bitcoin fiyatı, pazar günü 42.600 dolar seviyesine kadar çıkarak yeniden S2F modeli kapsamına girdi ve bunun aslında tam da beklendiği gibi ilerlediği söylenebilir.

Ünlü analist Lark Davis de YouTube üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin’in 21 haftalık üssel hareketli ortalamanın üzerinde kapanış yaptığını ve modele yeniden giriş yaptığını belirtti.

Bitcoin weekly close

S2F modeline bakıldığında da bunun işlediği görülebilmekte. Bu model temmuz ayı sonunda BTC’nin 41.490 dolar seviyelerinde olmasını öngörüyordu ve tam olarak beklenen şey oldu. Ünlü analist PlanB, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun dip noktadan sıçradığını ve analizin çalıştığını ifade etti. Bazı kullanıcıların ise PlanB’yi bu modeli değiştirmekle suçladığı görülüyor.

Bu indikatöre göre ise PlanB’nin öngörüleri şu yöndeydi:

“Bir çok temel nedenden ötürü haziran ve temmuz aylarında zayıflığın devam ettiğini görebiliriz. 2021 için en kötü senaryoma göre, Ağustos’ta 47.000$’ın, Eylül’de 43.000$’ın, Ekim’de 63.000$’ın, Kasım’da 98.000$’ın, Aralık’ta 135.000$’ın üzerinde olacağız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Bence bitcoin sert düşecek. Ytd.

İsss

Bakalım görcez


Başa dön tuşu