Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Ufukta Yeni Bir Boğa Mı Göründü? Dan Held Yorumladı

Bitcoin fiyatı için yeni bir boğa sezonu mu geliyor?

Toplam piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı sert düşüş ile 28.000 dolara kadar çekildi. Bitcoin’in 64.000 dolardan 28.000 dolara kadar çekilmesi kripto para piyasasında büyük panik yaşattı ve birçok altcoin dibi gördü.

BTC, şimdi ise yavaş yavaş yükselmekte ve 1 haftada önemli bir toparlanma yaşadı. BTC fiyatı 42.000 doların bile üzerine çıkarak önemli destekleri bir bir geri kazandı ve kazanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Peki bu yükseliş yeni bir rallinin mi yoksa sahte bir hareketin mi habercisi?

Dan Held, Bitcoin Tahminini Açıkladı

Kraken kripto para borsasının ünlü analisti Dan Held, konu hakkında merak edilenlere yönelik bir açıklamada bulundu.

Held, Bitcoin fiyatının 2013 yılında 13 dolardan başlangıç yaptığını ve 260 dolara yükseldiğini, daha sonra ise 80 dolara kadar düştüğünü belirtti. Analist, bundan 6 ay sonra ise bunun yeniden 1.200 dolar seviyesine çıkarak rekor kırdığını belirtti.

Held, 2021 yılındaki şartların daha öncekilerden çok ama çok farklı olduğunu ve her şeyin olumlu olduğunu belirtti. Buna rağmen BTC fiyatının 10 yıl önceki grafiği tekrar ettiğini belirten analist, 2013 yılındaki grafikle mevcut grafik arasında benzerlikler olduğunu ortaya koydu.

Held’in paylaştığı grafiğe göre Bitcoin’in tam olarak 2013 yılındakine benzer bir düşüş yaşadığı ve toparlanma dönemine girdiği görülebilir.

O tarihlerde 1.200 dora yükselen BTC’nin şu an benzer bir yükseliş oranı ile 252.000 dolar seviyesine kadar çıkması beklenebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu