Bitcoin

Bitcoin (BTC) Kimseyi Dinlemiyor – Ne Virüs Ne De ABD’deki Olaylar…

Bitcoin fiyatı, ABD'de yaşanan gelişmelerin TSI gece saatlerinde sakinlemesinin ardından tarihi rekorunu tazeledi.

Washington, D.C. ve diğer birçok ABD eyaletinde dün Başkan Trump’ın düzenlediği miting sonrasında kritik bir ‘kalkışma’ yaşandı. ABD’de yetkili olmayan sivil kimseler ABD Kongresi binasına girdiler ve binaya zarar verdiler. Bazı göstericilerin binadaki eşyaları dışarı çıkarmaya çalıştıkları canlı yayınlara yansıdı. Washington yönetimi tüm bunlar olup biterken arka arkaya açıklamalar yayınladı ve sonunda Başkan Biden, Beyaz Saray’a seslendi.

Başkan Biden’ın “Başkan Trump’a sesleniyorum; derhal bu kalkışmaya karışan kişilere eve dönmeleri çağrısında bulun!” açıklamasından sonra beklenen oldu. Beyaz Saray’ın bahçesinden göstericilere seslenen Başkan Trump’ın “huzur içerisinde evlerinize derhal şimdi geri dönün” açıklamasından sonra göstericiler kısa sürede kalkışmaya son verdi.

Analistler “Panik Yapmayın” Uyarısında Bulundu

ABD’li uzmanlar, ABD’de “kara gün” olarak belirtilen gelişmelerin yaşandığı 6 Ocak 2021 gelişmelerinin sona ereceği uyarısında bulundu ve beklendiği gibi kalkışma son buldu. Kripto para birimi analistleri ise kalkışma sırasında Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanmalar üzerine “yatırımcılar beklenmedik bir durumla karşılaştı. Konu ABD olunca çok sayıda Bitcoin ve altcoin yatırımcısı endişeye kapıldı ancak sakin olmalılar. Gelişmeler son buldu ve bu tür durumlarda ani düşüşler olması normal gelişmeler, sakin olun” uyarısında bulundular.

Bu kalkışmaların ilerleyen dönemde tekrar yaşanıp yaşanmayacağı bilinmez ancak haber ilk piyasaya çıktığında Bitcoin yaklaşık 1300 dolarlık bir gerileme yaşasa da ardından gelen yüklü alışlarla rekor seviyelere ulaştı. 37.800 dolara kadar ulaşan BTC öyle gösteriyor ki bu gibi gelişmelerden son derece olumlu etkileniyor. Özellikle coronavirüs sürecinde de ilk anda tüm dünya piyasaları ile beraber sert düşüş yaşamış olsa bile o dönemden sonra yaşadığı 10 katlık yükseliş Bitcoin’in tüm dünya tarafından güvenli liman olarak görüldüğünü kanıtlar nitelikte.

Ancak her zaman destek ve direnç noktalarına göre yatırım yapmak ve düzeltme hareketlerinde dip fiyatlardan alış yapmaya çalışmak en mantıklı strateji olacaktır.

İlgili Haber
Dikkat! Bitcoin (BTC) Düşüş Sinyali Mi Veriyor? – Detaylı Teknik Analiz
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu