Bitcoin

Bitcoin (BTC) Liderliğini Yitirdi: Bu İki Hisseye Yatırım, BTC’nin Kazancını Katladı

Nvidia ve Moderna hisselerine 1 yıl önce yatırım yapmak, BTC'den daha iyi kazanç getirebilirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), daha önceki yıllarda kesinlikle yıllık getiri konusunda önde gelen bütün hisseleri ve finansal yatırım araçlarını solladı. Bitcoin’in önceki yıllardaki performansı ise şu an yaşanan boğa piyasasına rağmen sekteye uğramış olabilir.

Bitcoin’in Yıllık Getirisi Azaldı

Finbold tarafından aktarılan verilere göre, Bitcoin’in diğer varlıklara göre getirisini hesaplayan indikatör bu yılın getirisini %62,43 olarak ortaya koydu. 30 Aralık 2021 tarihi itibarıyla %62 seviyesinde olan BTC’nin yıllık getirisi, bazı hisseler tarafından geride bırakıldı. Lider kripto para birimi bir noktada 69.000 dolara kadar yükselse de mevcut getiri oranı nedeniyle iki popüler hissenin gerisinde kaldı.

BTC’nin yıllık getirisi, ekran kartı ve çip üreticisi Nvidia’nın (NVDA) %28,83 gerisinde kaldı. Nvidia oldukça büyük bir şirket olsa da son çeyrekte inanılmaz bir kazanç açıklamasında bulundu ve satışlarını üçüncü çeyrekte %50 arttırarak 7,1 milyar dolara çıkardı. Şirketin 12 aylık geliri ise 24,3 milyar dolara çıktı.

Bitcoin’i geçmeyi başaran bir diğer hisse senedi ise Moderna (MRNA) oldu. ABD merkezli ilaç ve bioteknoloji şirket, bu yılki performansında BTC’ye %32 fark attı.

Moderna aslında Ağustos ayında rekor hisse fiyatına ulaştıktan sonra yarı yarıya değer kaybetse de hala lider kripto para biriminin getirisinden daha üst bir noktaya ulaşmış durumda. Şirketin değeri 98 milyar dolarlık kayıp yaşasa da yıllık getirisi oldukça fazla. Bu da aslında BTC’nin büyük şirketlerin hisse senetlerine attığı farkın yavaş yavaş geride kaldığını göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barbaros

Btc böyle devam ederse güçten ve gözden düşer.yerini avax alacak . yakındır


Başa dön tuşu