Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Likiditesi Son 10 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Bitcoin (BTC) Likiditesi Son 10 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası geçtiğimiz senenin aksine 2023’ün ilk çeyreğini yükseliş ile tamamlıyor. Toplam piyasa değeri yılın ilk 3 ayında %50 yükselirken Bitcoin ise %65 değer kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Dijital varlıklarda toparlanma devam ederken ABD’de ortaya çıkan bankacılık krizi kripto paraları kısa vadede olumsuz etkiledi. Uzmanlar, parasal genişleme sonucunda Bitcoin’in değer kazanmaya devam etmesini bekliyor ancak piyasa içi dinamikler bir başka tehlikeyi işaret ediyor.

Kripto araştırma şirketi Kaiko’da araştırma başkanı koltuğunda oturan Clara Medalie, yaptıkları son gözlemi paylaştı. Medaile’ye göre bankacılık krizinin ardından piyasada önemsenmesi gereken bir likidite sorunu oluştu. Kripto araştırmacısı, durumu “oldukça tehlikleli” olarak ele alıyor:

“Likiditedeki düşüş, yukarı yönlü atakları her zaman kolaylaştırsa da günün sonunda olumsuzluklar baş gösteriyor. Satın alım baskısı azaldığı an Bitcoin fiyatında her şey olabilir.”

Pazar Derinliği %10’dan Fazla Düştü!

Kaiko’nun paylaştığı grafiğe göre ay başından bu yana Bitcoin ve Ethereum likidite kaybına uğradı.

10 farklı kripto para borsasından toplanan emir defter verisine göre pazar derinliği Mart ayının ilk gününden bu yana yaklaşık %17 geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları