BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Dev Yatırım: BTC Fiyatının Uzun Vadeli Yükselişi Sürecek mi?

Bitcoin madenciliği için 150 milyon dolarlık donanım satın alındı.

Bitcoin (BTC) fiyatının neredeyse 62.000 dolara kadar yükselip düşüş yaşaması piyasada panik yarattı. Birçok analist yükselişin bittiğine dair endişelerini dile getirse de lider kripto para birimine yönelik yapılan yatırımlar aslında henüz başlangıç seviyesinde gibi gözüküyor.

150 Milyon Dolarlık Madencilik Donanımı Alındı

Bitcoin madenciliğine yönelik yatırımlara kısa süre önce bir yenisi eklendi. The9 Limited ve Blockcap şirketleri toplamda 150 milyon dolar değerinde 36.000 adet Bitcoin madencilik cihazı satın aldı. Bitcoin madenciliğinin ve madencilik cihazlarının kurumlar tarafından hala talep görüyor olması ise aslında BTC yükselişi ile ilgili önemli mesajlar veriyor.

Nasdaq üzerinde listelenmiş olan Çinli oyun şirketi The9, 24.000 Antminer S19j cihazı satın aldı. Bunların toplam maliyetinin ise 120 milyon dolara tekabül ettiği biliniyor.

Bitmain’in son model madencilik cihazı olan Antminer s19j’nin tekli fiyatının 5.000 dolara yakın olduğu biliniyor. Kuzey Amerika merkezli Blockcap ise 12.000 adet Antminer S19 cihazı satın aldığını açıkladı. Toplam alım 33 milyon dolar değerinde ve 1 cihazın maliyetinin 2.800 dolar olduğu biliniyor.

Blockcap geçtiğimiz ay içerisinde de 10.000 adet S19 madencilik cihazı aldı ve hashrate’ini ikiye katlamak istedi. Blockcap’in yaptığı son alımlar ile elindeki madencilik cihazlarının sayısı rekor kırarken 2021 yılının dördüncü çeyreğinde kullanıma sokulacak olanların sayısı da 40.000’i buldu.

Alınan madencilik cihazları ve yapılan yüklü yatırımlar, aslında bu sektöre dair önemli ipuçları barındırıyor. Bitcoin fiyatının ise sadece madencilerin eylemlerine bakarak bile bir süre daha yükseliş yaşaması tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu