coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin (BTC) Madencilik Şirketi İflasını İstedi!

Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketi İflasını İstedi!

Enerji maliyetleri Bitcoin madencilerini vurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto kışı pek çok yatırımcının varlıklarının yok olmasına neden olurken, kurumsal şirketler de bu durumdan etkilendi.

Kripto kışına ek olarak enerji maliyetlerinde yaşanan artış Bitcoin madencilerinin zor durumda kalmasına neden oldu. Gelirlerin azalmasının yanı sıra maliyetlerin artması işlerin daha da zor hale sokarken yeni bir iflas başvurusu geldi.

Teksas’ta Bitcoin madencilik şirketlerine altyapı hizmeti sunan Compute North mahkemeye iflas başvurusunda bulundu. Başvuru şu anda yargıç David R Jones’un önünde bekliyor.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte borçlarını ödemekte zorlanan şirketin CEO’su Dave Perrill bu ayın başlarında görevinden ayrılmıştı.

İflas başvurusuyla şirketin alacaklılarına karşı bir koruma altın alınması ve bu süreçte mahkeme denetiminde borçların yeniden yapılandırması hedefleniyor.

Bu borçların yapılandırılması sürecinde işlerine devam edecek olan şirketin 200 alacaklıya yaklaşık 500 milyon dolar borcu olduğu biliniyor. Şirketin varlıkları ise 100 milyon dolar ile 500 milyon dolar arasında değişen bir değere sahip.

Şirket 7 ay önce C serisi bir finansman turunda 385 milyon dolar yatırım almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail