Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Neden Yükseliyor? Bernstein Analistleri Kaynağı Açıkladı!

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor? Bernstein Analistleri Kaynağı Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC) 8 haftanın ardından ilk kez 25.000 doların üstünü görmeyi başardı. Son yükselişin arkasındaki faktörleri varlık yönetim şirketi Bernstein değerlendirdi.

Bernstein, SEC’in Eylemlerinin O Kadar da Kötü Olmamasının Bitcoin’de Yükselişi Tetiklediğini Düşünüyor

Bernstein analisti Gautam Chhugani, SEC’inkiler gibi son düzenleyici eylemlerin insanların düşündüğü kadar kötü olmayabileceğini ve kripto fiyatlarını yukarı çekmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Perşembe günü bir notunda, “Düzenleyici eylemler başlangıçta ‘Boğulma Noktası Operasyonu’ olarak adlandırılıyordu, bu da kriptonun stablecoin’lere ve saklama kurallarına yönelik bir saldırı ile bankacılık sisteminden aktif olarak çıkarıldığı korkusuna yol açtı” diye yazdı.

İlgili Haber
SEC, Kripto Paraları İlgilendiren Kural Değişikliğini Onayladı

Analist, “Şu anda göründüğü kadarıyla, BUSD/Paxos’a karşı gerçekleştirilen stablecoin eylemi BUSD’ye karşı daha spesifik bir eylemdi ve USDC (özel) gibi tüm stablecoin’lere yansıtılamaz. Genel olarak, kripto ABD’de daha sıkı kontrol edilmeye devam ediyor, ancak bu bir nakavt değil.” diye ekledi.

Chhugani ayrıca, ABD düzenlemeleri gündemi domine etme eğilimindeyken, dünyanın başka yerlerinde düzenleme ve duyarlılığın daha iyimser olduğunu belirtti:

“ABD düzenlemeleri giderek zorlaşıyor gibi görünürken, Hong Kong’dan gelen düzenleyici gelişmeler, beklenen rahatlama ile birlikte net olarak olumlu görünüyor.

ABD’de düzenleyici korkular yatışana kadar kripto piyasasının Asya tarafından yönetilmesi sürpriz olmaz.”

Analiste göre “short covering” de kripto para birimlerindeki sıçramaya katkıda bulunuyor olabilir.

Short covering, bir short satıcının açık bir short pozisyonu kapatmak için hisseleri geri satın alması ve kayıpları sınırlamak amacıyla ödünç alınan hisseleri iade etmesiyle gerçekleşir. Bu aynı zamanda ilgili menkul kıymetin fiyatını daha da yukarı çeker.

Ancak şirket, sadece short covering’den daha fazlası olduğunu ve fiyatları yukarı çekmeye zorlayan yeni alımların devam ettiğini söyledi.

Chhugani, “Keskin fiyat hareketleri short covering’den etkilenirken, fiyatların yükselmesinin de mevcut kripto yatırımcısını her büyük harekette riskini artırmaya zorladığına inanıyoruz,” diye yazdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları