Kripto HaberleriHaberlerSEC, Kripto Paraları İlgilendiren Kural Değişikliğini Onayladı

SEC, Kripto Paraları İlgilendiren Kural Değişikliğini Onayladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü 4’e karşı 1 oyla, hedge fonları ve emeklilik fonları gibi yatırım danışmanlarının nitelikli saklama kuruluşlarını kullanarak tutmaları gereken varlık türlerini genişletecek bir kural önerdi.

Ayrıca SEC, danışmanları, örneğin saklama kuruluşlarının mali müşavirlerden yıllık değerlendirmeler almasını ve hesap özetleri sunmasını gerektiren yazılı anlaşmalara varmaya yönlendirecek.

SEC’in Yeni Hamlesi Coinbase Gibi Kripto Para Platformlarını Daha da Sıkıştırabilir

SEC, fon yöneticileri adına varlıkları koruyan işletmeler için daha yüksek gereklilikler önerdi; bu, sektör düzenleyicilerin baskısı altına girerken Coinbase gibi kripto para platformlarını daha da sıkıştırabilecek bir hareket.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto firmalarının saklama uygulamalarının, bir iflas durumunda müşterilerinin varlıklarını güvende tutmak için gerekli yasal engelleri aşamayabileceğini söyledi. Ocak ayında bir yargıç, Celsius Network LLC’nin faiz getirili hesaplarına yatırılan kripto paraların müşterilerinden ziyade iflas eden firmaya ait olduğuna karar vermişti.

Gensler Çarşamba günkü oylama öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto platformlarının genel olarak nasıl çalıştığına bağlı olarak, yatırım danışmanları bunlara nitelikli saklama kuruluşları olarak güvenemez.”

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Coinbase Custody Trust Co. bugün nitelikli bir saklama kuruluşudur ve yarın da nitelikli bir saklama kuruluşu olacaktır. Bugünkü teklif sadece bir tekliftir.”

İlgili Haber
Bu Altcoinde ABD Enflasyon Verisi Sonrası Ani Sıçrama Yaşandı: Kaynağı Ne?

Çarşamba günü önerilen yeni kural, nitelikli saklama kuruluşu gerekliliklerini, kripto para birimleri ve hatta sanat eserleri gibi bazı fiziksel varlıklar da dahil olmak üzere danışmanların bir müşteri adına tutabileceği neredeyse tüm varlıkları kapsayacak şekilde genişletecek.

Teklif, kurum personeli nihai bir kural üzerinde çalışmaya başlamadan önce en az iki ay boyunca kamuoyunun yorumuna açık olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları