coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Opsiyonları Tarihin En Yüksek Seviyesini Gördü: Anlamı Ne?

Bitcoin (BTC) Opsiyonları Tarihin En Yüksek Seviyesini Gördü: Anlamı Ne?

Bitcoin (BTC) alım ve satım opsiyonlarının toplam nominal değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Deribit, platformundaki Bitcoin (BTC) opsiyonları açık pozisyonlarının nominal değerinin geçtiğimiz Cuma günü rekor kırarak 15 milyar dolara ulaştığını duyurdu.

Bu rakam, Eylül sonundaki miktarın iki katından fazla ve Ekim 2021 boğa koşusu sırasında bir önceki zirve olan 14.36 milyar doları aşıyor.

Bir önceki zirve sırasında BTC 60.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Ancak BTC’nin mevcut fiyatı yaklaşık 37.200 dolar seviyesinde bulunuyor. İlginç bir şekilde, BTC opsiyon piyasası açık pozisyonları son zamanlarda vadeli işlem piyasasını aşmış durumda.

Deribit Ticari Direktörü Luuk Strijers, gönderdiği bir e-postada bu dönüm noktasından duyduğu heyecanı dile getirerek, “BTC opsiyonlarında nominal açık faizde rekor kırarak 15 milyar dolara (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

İlgili Haber
Binance'in ABD ile Anlaşacağına Sinyallerin Ardından BNB Olumlu Tepki Verdi: Ayı Analisti il Capo Yorumladı

Ayrıca bu gelişmenin, yatırımcılar arasında pozisyon alma, riskten korunma veya zımni volatilitedeki son artıştan yararlanma gibi stratejik bir araç olarak opsiyonlara yönelik artan tercihin altını çizdiğini vurguladı.

Opsiyonlar, bir varlığı, ki bu durumda Bitcoin’i, belirli bir süre için önceden belirlenmiş bir fiyattan alma ya da satma hakkı veren finansal sözleşmelerdir. Alım opsiyonu satın alma hakkı, satım opsiyonu ise satma hakkı verir.

Opsiyon akışı, hem BTC hem de Ethereum’da (ETH) büyük boyutlarda yapılan alımlarla oldukça boğa lehine.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail