AltcoinAnalizBitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor – Altcoinlere Ne Olacak? “Bitcoin, Ethereum, Altcoin Yorum Analiz”

Bitcoin bugün tekrar rekor seviyelere ulaştı, peki önemli seviyeler ne, altcoinler bu durumdan nasıl etkilenecek?

Daha önceki BTC analizinde önemli seviyeleri belirtmiş ve 23.200 – 23.300 bandının üzerindeki kapanışlarla tekrar 24.000 doların üzerine yükseliş olabileceğine değinmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Rallisi Bitti Mi? Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Bugün bu senaryolar gerçekleşti ve BTC yeni rekorunu kırdı. Psikolojik sınır olan 25.000 doları gören BTC, yeni zirvesini böylelikle görmüş oldu.

Mevcut durumda yeni seviyelere baktığımız zaman özellikle son zamanda trend çizgileri içerisinde BTC’nin hareket ettiğini görülüyor.

Önümüzdeki günlerde grafikteki sarı, yeşil ve mavi çizgiler daha önceden olduğu gibi destek ve direnç görevi görebilir. Özellikle geri çekilmelerde 24.000 dolar ve 23.300 dolar seviyeleri önemli bir rol oynarken, bu seviyelerin sırasıyla altına düşüş olması ve 4 saatlik periyotta altında kapanış olması fiyatı 22.600 dolarlara kadar düşürebilir.

25.000 doların sert şekilde geçilmesi, FOMO etkisi ile fiyatın 26.300 ve 28.700 dolarlara kadar yükselmesini sağlayabilir. Ancak her zaman zirve fiyattan değil geri çekilmelerde alış yapmak mantıklıdır.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Grafiğe Tıklanarak Canlı Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Yine aynı grafikte RSI değerine bakıldığında da 67 seviyelerine yükseliş olduğunu ve bir satış baskısının olabileceği görülüyor. Gevşeme olması durumunda destek seviyelerinden parçalı bir şekilde alış yapılıp altında da stop olunabilir.

Altcoinlerde Görünüm Ne?

Altcoinlerin dün XRP etkisi ile yükseliş yaşamasından sonra bir miktar gerileyen BTC hakimiyeti, Bitcoin’in rekor seviyelere ulaşmasından sonra tekrar yükseldi. Yüzde 70 direncini tekrar zorlayan hakimiyetin, bu seviye üzerine çıkması ve kalıcılık sağlayarak yükselmesi, altcoinler için satış baskısını tetikleyebilir. Ancak 70 seviyesinin altında düşmesi özellikle de 60 seviyelerine yakın yerlere gerilemesi altcoinlere para akışı için oldukça önemli olacaktır.

Özellikle altcoin rallisine Ethereum‘un öncülük edeceği düşünüldüğünde ETH hareketlerini yakından incelemek gerekiyor. Grafiğe baktığımız zaman sarı trend çizgisini uzun süredir geçemeyen ETH, bu seviyenin geçilmesiyle FOMO etkisini tetikleyebilir ve beklenen altcoin rallisinin startını verebilir.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Grafiğe Tıklanarak Canlı Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

*Her zaman belirtiğimiz gibi; düşük seviyeden mantıklı bir şekilde yatırım yapmadıysanız yükseliş olduktan sonra yüksek fiyattan alış yapmayın. Genel bir tabirle “mal düşerken alınır, yükselirken satılır” stratejisine göre hareket etmek yatırımcı için en doğru yatırım stratejilerindendir. Bu sebeple alış yapmak için geri çekilmelerin beklenmesi daha doğru olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu