Altcoin

Bitcoin (BTC) Şahlandı: Peki Bu Hafta Hangi 4 Altcoine Dikkat Etmeli?

Bitcoin'in yükselişinin devamında bunu devam ettirebilecek altcoinler hangileri?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın yaptığı son açıklama ile yeniden yükselişe geçti ve 39.000 dolar desteğinin üzerine kendini atmayı başardı. Basın saati itibarıyla 39.400 dolar seviyesinden işlem gören lider kripto para biriminin bu hareketliliği, önümüzdeki günlerde altcoinlere de yarayabilir.

Bloomberg Intelligence startejisti Mike McGlone, cumartesi günkü yayınında özellikle Bitcoin’e dikkat çekmiş ve şu an pozitif bir sinyal olduğunu vurgulamıştı. McGlone haklı çıktı ve yükseliş hemen ertesi gün başladı. EToro CEO’su Yoni Assia ise konu hakkında yaptığı açıklamada önümüzdeki üç yıla kadar yükselişin devam edebileceğini belirterek daha genel konuştu

Bu Hafta 4 Altcoine Dikkat

Teknik analiz verilerine göre ise bu hafta özellikle 4 altcoin dikkatleri üzerine çekebilir. Bu altcoinler arasında ilk sırayı, kısa süre önce kurumsal yatırımcılara DeFi desteği veren AAVE alıyor. AAVE, 280 dolar ile 581 dolar arasında bir aralıkta seyretmeye devam ediyor ve önündeki dirençler bir hayli az.

AAVE teknik analizine göre 20 günlük EMA’nın denk geldiği 344 dolar seviyesi, alıcıların dikkat edeceği temel seviye olarak ön plana çıkıyor. 50 günlük SMA ise 414 dolar seviyesine denk geliyor ve toparlanmada buralar kritik olabilir.

Teknik analize göre ikinci sırada ise Kusama (KSM) yer alıyor. Kısa süre önce parachainlerin açık arttırmasına başlandı ve bunların hepsi KSM bazında ödenecek. Bu da KSM için ciddi bir alım baskısı yaratabilir. Fiyatın uzun vadeli hedefinin ise 625 dolar olduğu görülüyor.

KSM’nin hemen arkasında ise önemli bir desteğe çekilen ve üçgen formasyonundan kurtulan ALGO yer almakta. ALGO, 1,63 dolar seviyesini hedefliyor ve 1,15 dolar desteği sağlam kaldığı sürece bu seviye kırılabilir.

ALGO’nun devamında ise teknik verilerle dikkat çeken kripto paranın TFUEL olduğu görülmekte. TFUEL, 9 Haziran tarihinde 0,679 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Boğalar bu seviyede tutunamadı ve hafif bir düşüş yaşandı. Buna rağmen fiyatın 20 günlük EMA’ya denk gelen 0,41 dolar seviyesinde tutunması, 1 dolar hedefinin güncel kalmasını sağlayabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu