AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Tekrar 9.000 Doların Üzerine Çıktı! Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı 9.000 doların üzerine çıktı. Peki sıradaki yön ne olacak?

Bitcoin son birkaç gündür yükseliş eğilimini sürdürse de 9.000 dolar merakla beklenen bir seviyeydi ve geçilememişti. Gün içerisinde bu seviye geçildi ve BTC fiyatı 9.100 dolar seviyelerine kadar ivmelendi. Yayın saatine göre 9050 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’deki önemli seviyeler neler?

Daha önce birçok kez destek ve direnç seviyesi olarak çalışan ve trend yönünü belirlemekte de çok önemli olan seviye 9200 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşamada bu seviye dikkatli bir şekilde gözlenmeli. Özellikle günlük kapanışlarda 9.000 doların üstünde kalınması durumunda bu direnç seviyesinin kırılabileceği ihtimaller üzerinde.

Destek seviyesi olarak en yakın seviye 8900 dolar olarak karşımıza çıkarken, en önemli ve BTC’nin bu süreçte kıramadığı destek seviyesi olarak 8450 dolar karşımıza çıkıyor. Bu destek de kırılırsa 7900 dolar seviyeleri beklenebilir.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Halving tarihinin yaklaşmasıyla beraber piyasadaki baskının biraz daha arttığı içinde bulunduğumuz dönemde yatırım yaparken mutlaka bir plan dahilinde, stop-loss emir kullanarak ve destek – direnç seviyelerini göz önünde bulundurarak yatırım yapılması tavsiye ediliyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak Mobil Uygulamamızdan ya da Sitemizden takip edebilirsiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu