Bitcoin

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Ağlarında Olağanüstü Hareketlilik

BTC ve ETH balinaları yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Son 24 saat içerisinde Bitcoin (BTC) %4,8, Ethereum (ETH) ise %5,4 düşüş yaşadı. Önde gelen iki kripto para biriminin yaşadığı bu düşüşler piyasayı daha da kötü etkiledi. Uzmanlar ve veri analistleri ise aslında bunun geçici bir korku olduğuna işaret etmekte.

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Uyumuyor

Santiment tarafından açıklanan verilere göre hem ETH hem de BTC balinaları söz konusu düşüşte çok benzer hareket etti. Sahip olunan ETH miktarına göre en büyük 10 balina cüzdanına bakıldığında 1 Mart 2021 tarihinde ciddi anlamda ETH alımı yapıldığı görülüyor. Son 6 haftada görülen tek güne ait en yüksek alım, Ethereum balinalarının boş durmadığını göstermekte.

Santiment’in yayınladığı grafiğe bakıldığında aslında fiyat ne zaman sert bir çakılma yaşasa veya konsolidasyon sürecinde olsa balinaların alımı artıyor. 1 Mart ile 3 Mart tarihleri arasında bu alımların daha çok artması da düşüşün balinalar tarafından fırsata çevrildiğini göstermekte.

Bitcoin cüzdanlarını da inceleyen Santiment, benzer bir durumla karşılaştı. En son 8 Şubat tarihinde 1.000 ve üzerinde BTC’ye sahip cüzdanların sirkülasyondaki toplam BTC arzının %43,29’una sahip olduğu görülüyor. 54 haftanın en yüksek seviyesi olan %43,29, daha sonra ise yavaş yavaş azaldı. Şimdi ise BTC fiyatının yaşadığı düşüş ile balinalar ellerindeki BTC’leri yeniden arttırmaya başladı.

Santiment, balinaların BTC fonlarının toplam arza göre %43 oranına ulaşması ile ise yeni bir ralli başlayacağını düşünmekte. BTC fiyatının bu düşüşü piyasada paniğe sebep olsa da BTC söz konusu verilere göre ciddi bir yükselişin eşiğinde olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu