AltcoinAnaliz

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Sonrası Herkes Bu Kripto Parayı Konuşuyor!

Bütün kripto para analistleri YFI'yi konuşuyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 7 Ocak tarihinde 40.000 doları, hemen ardındaki Ethereum (ETH) ise yaklaşık olarak 1.300 doları gördü. Önde gelen kripto para birimlerinin rekor kırması ilgiyi arkada kalan DeFi projelerinden uzaklaştırsa da bir proje her zamankinden daha çok ilgi çekiyor. Andre Cronje’nin liderlik ettiği Yearn.Finance (YFI), şu sıra bütün analistlerin dilinde.

Ünlü kripto para analisti The Crypto Dog, YFI fiyatının net bir şekilde 100.000 dolara kadar gidebileceğini vurguladı. The Crypto Dog tarafından yapılan bu açıklama 4 Ocak tarihli olsa da kendisi neredeyse her gün YFI hakkında yeni tahminlerde bulunuyor.

Daha önce Eylül 2020 tarihinde biten DeFi boğasında da The Crypto Dog’un YFI ile ilgili tahminlerde bulunduğu ve bunların büyük bir kısmının gerçekleştiği biliniyor.

Ünlü analistin fikrine katılan Alex Krüger da herhangi bir regülasyon hamlesi gelmezse YFI’nin 2021 yılında 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. Peki nasıl oluyor da bir DeFi projesinin birim fiyatı lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakıyor?

İlgili Haber
Bu Kripto Değer Bitcoin'i Bile Solladı: YFI Coin!

Bunun sebebi hem Andre Cronje’nin kurduğu ekosistem hem de YFI’nin sınırlı arzı olarak gösterilebilir. Basın saati itibarıyla 33.566 dolarlık birim fiyata sahip olan YFI, daha önce 40.000 doları gördü. Sadece 30.000 adet YFI’nin dolaşımda olması ise bunun birim fiyatının inanılmaz seviyelere çıkabilmesini sağlıyor.

Projenin kurucusu Andre Cronje günler geçtikçe yeni projeler oluşturuyor. Cronje’nin wYFI isimli yeni projesini de YFI’ye katkı için tasarladığı bilinmekte. Söz konusu stablecoin projesinden elde edilen işlem ücretlerinin %50’si, YFI alımı için kullanılacak. Bu da analistlerin YFI fiyat tahminlerini arttırmasını sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu