coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) ve Genel Piyasada Keskin Düşüş! Kaynak Bu İddia Olabilir Mi?

Bitcoin (BTC) ve Genel Piyasada Keskin Düşüş! Kaynak Bu İddia Olabilir Mi?

Son verilere göre Bitcoin ve genel kripto para piyasasında gün içindeki düşüşe ek olarak keskin bir düşüş daha yaşandı. Peki Bitcoin neden düştü?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) fiyatı gün içerisindeki düşüşlerine ek olarak son 1 saatte yaklaşık olarak %1.5 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda en düşük seviye olarak 27.300 dolara kadar geriledi.

BTC fiyatındaki gerilemenin derinleşmesi ile birlikte dünyanın en büyük kripto parasındaki kayıplar dip noktasında 24 saat için %5.2’yi buldu.

Başlıca altcoinler ise Bitcoin’den daha kötü bir performans göstererek ortalama olarak son 24 saatte %10’luk bir gerileme yaşadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 27.500 dolardan işlem görüyor.

BTC fiyatında gün içerisinde yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Bununla birlikte söz konusu düşüşlerin kaynağı tam olarak bilinmese de birkaç iddia bulunduğunu söylemek gerekiyor.

Bunlardan ilki Twitter üzerinde Andrew takma isimli anonim bir hesaptan paylaşıldı. 34.000 takipçisi olan hesap, kendi kaynaklarına dayandırdığı habere göre SEC’in Binance, Binance US ve hatta Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya kişisel olarak müdahalede bulunmaya hazırlandığını iddia etti.

İlgili Haber  Tether 1 Milyar Dolarlık USDT Bastı: Şirketten Yüklü Basım Hakkında Açıklama Geldi!

Aynı hesap buna ek olarak SEC’in yanı sıra ABD Adalet Bakanlığı’nın da söz konusu şirketlere ve CZ’ye kara para aklama iddiasıyla bir dava açabileceğini iddia etti.

Doğrulanmayan bu iddiaların son düşüşün sebepleri arasında yer alıp almadığı bilinmiyor. Şimdilik bunlar sadece birer iddiadan ibaret. Ayrıca böyle iddiaların genellikle FUD, yani korku yaymak için yapılmış yalan haberler olduğu biliniyor.

Buna ek olarak son zamanların popüler konusu olan BRC-20 ağında yaşanan yüksek işlem sayısının BTC ağını tıkamasının da düşüşe neden olan faktörlerden olabileceği belirtiliyor. Zira Bitcoin ağındaki aktarım ücretleri bir önceki haftaya göre 20 kat artmış durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları