Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Visa'yı Geçerek 11. Sıraya Yükseldi! Yeni Hedef Ne?

Bitcoin (BTC) Visa’yı Geçerek 11. Sıraya Yükseldi! Yeni Hedef Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılında yaşanan derin ayı piyasası pek çok şirketin piyasa değerinde milyarlarca dolarlık kayıp yaşanmasına neden oldu.

Bu süreçte Bitcoin’in piyasa değeri de %50’nin üzerinde bir değer kaybı yaşadı. BTC fiyatı 69.000$ seviyesindeyken 1.22 Trilyon dolar olan piyasa değeri, bugünlerde 479 milyar dolar seviyesinde. 

ABD’deki sıkılaşma ile birlikte varlıklardaki toplu para çıkışları, pek çok üründe piyasa değeri kaybına neden olurken, BTC maximalistleri piyasa değerini en hızlı toparlayacak ürünün Bitcoin olacağını iddia ediyor.

Bitcoin Visa’yı Geçti!

Bitcoin son günlerde gösterdiği performans ile listelerde yeniden üst sıralara yükselmeye başladı.

BTC fiyatı 2023 yılında %50‘lik bir yükseliş yaşarken, piyasa değeri bakımından da en değerli varlıklar listesinde 11. sıraya yükseldi. Bu yükselişle birlikte dünyanın en büyük ödeme devi Visa’yı geride bırakan BTC Samsung, Mastercard, Walmart, JP Morgan, Meta, Exxon Mobil, Tencent ve TMSC gibi pek çok devi geride bıraktı.

479 milyar dolar piyasa değerine sahip Bitcoin’in bir sonraki hedefi, 532 milyar dolar piyasa değerine sahip NVIDIA olacak.

Bitcoin’in bir gün altının tüm piyasa değerini emeceğine dair anlatılar gerçek olursa ve BTC bu listenin başına geçerse bu bugünkü arz itibariyle 25 kat yükseleceği ve 625.000$ olabileceği anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları