AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Yükseliyor, Altcoinlere Girmek İçin Doğru Zaman Mı ?

Bitcoin yükselişini sürdürürken; alt coinlere yatırım yapmak isteyen bireylerin kafası karışık, doğru zaman ne zaman ?

Bitcoin hafta sonu başlattığı yükseliş trendindeki hareketlere bugün de devam ediyor. Gün içinde 10.400 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin şu sıralar 10.330 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Daha önceki yazılarımızda bahsedilen psikolojik sınır 10.000 dolar önemini koruyor. Bu seviyelerde tahtada, ayılar ve boğalar arasındaki büyük mücadele devam ediyor.

Bitcoin’in sert yükselişi Ethereum ve diğer birkaç büyük altcoin dışındakilere negatif yansıdı. Birçok yatırımcı Bitcoin’de yaşanacak olası bir satış dalgasıyla birlikte altcoinlerde yaşanacak hareketlere umut bağlamış görünüyor.

Peki Asıl Soru Şu; Değer Kaybeden Altcoinlere Girmek İçin Doğru Zaman Mı?

Bitcoin’in yükselme isteği henüz durulmuşa benzemiyor. 10.400 dolar direncinin deneyen fakat başarılı olamayan Bitcoin yeniden bunu denemek için güç topluyor gibi görünüyor. Her geçen saniye altcoinlerden çıkıp BTC’ye giren yatırımcılar özellikle altcoinlerin ciddi düşüş yaşamasında büyük bir rol sahibi. 10.400 BTC için çok önemli bir seviye olurken bu seviyenin özellikle 4 saatlik periyotta kırılması BTC’deki beklentiyi daha fazla arttırabilir ve altcoinler bir miktar daha gerileme yaşayabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'i (BTC) Uçuracak Asıl Seviye İşte Bu!

Altcoinlere girmek için doğru zamanı yakalamak isteyen yatırımcıların, Bitcoin’deki hareketliliği yakından takip etmeleri gerekiyor. Bu yatırımcıların, Bitcoin’de yaşanabilecek satış dalgası ve düzeltme sonrası altcoinlerdeki pozisyonlarını belirlemelerinin daha sağlıklı olacağı düşünülüyor.

Zira bu dönemde BTC’nin yukarı veya aşağı sert hareketleri altcoinlerdeki düşüşleri devam ettirecektir. Ciddi gerilemeler yaşayan altcoinler bu günlerde yatırım açısından değerlendirilebilir. Özellikle BTC’deki sert hareketlenmelerin durmasından sonra altcoinlerin bir kısmının ciddi şekilde yükseliş yaşayacağı tahmin ediliyor.

Ancak bu dönemde özellikle altcoin yatırımı yaparken kademeli bir şekilde yatırım yapmak -fiyat düştükçe eklemeler yaparak ortalamayı düşürmek- ve tek bir coinden ziyade birkaç farklı altcoin ile yatırım sepetini çeşitlendirmek oldukça önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu