AnalizBitcoin

Bitcoin’i (BTC) Uçuracak Asıl Seviye İşte Bu!

ETH'nin piyasayı yukarı yönlü çekmesi ve BTC'nin 9800 direncini kırması 10.000 doların tekrar görülmesini sağladı. Peki Bitcoin için asıl önemli seviye ne?

Uzun bir süredir yatay hareket eden Bitcoin, ETH 2.0 güncelleme haberlerinden sonra yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Gelinen noktada 10.300 dolar seviyesine kadar yükseliş gösteren Bitcoin, tüm yönün yine kendine dönmesini sağlayarak piyasadaki hakimiyetini arttırdı.

Coinmarketcap verilerine göre yüzde 61.5 seviyesine yükselen BTC hakimiyeti birçok altcoinden paranın çıkıp BTC’ye girmesini ve altcoinlerin gerilemesini adeta gözler önüne seriyor.

Sert yükseliş dönemlerinde altcoinlerde olabilecek olası senaryoları aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) Önemli Seviyeler Neler? “Hacimsiz” Altcoinlere Para Ne Zaman Akacak?

Yükselişi Tetikleyecek Önemli Seviye Ne?

Grafiğe bakıldığı zaman Bitcoin’in haftalık periyotta 2017’nin Aralık ayından beri devam eden düşüş trendini yukarı yönlü kırdığı görülüyor. Bir sonraki önemli seviye olan 10.400 dolar seviyeleri de hacimli bir şekilde geçilirse özellikle yeni yatırımcının yönü tıpkı 2017 yılında olduğu gibi kripto paralara dönebilir.

Bu bağlamda, 10.400 – 10.500 bandının önemine dikkat çeken uzmanlar, bu direncin geride bırakılmasıyla FOMO – yani fırsatı kaybetme korkusu- etkisinin zirve yapacağını ve BTC’nin bu hızla kısa süre içerisinde 15.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu