Kripto HaberleriBitcoinKorkutan İddia: "Bitcoin Cash Ağının Yarısı Bir Kişi Tarafından Kontrol Ediliyor!" BCH...

Korkutan İddia: “Bitcoin Cash Ağının Yarısı Bir Kişi Tarafından Kontrol Ediliyor!” BCH Delist Edilebilir Mi?

Takip et

Piyasa değerine göre 4. en büyük kripto para konumunda bulunan ve en son ki yükselişlerle BTC ile beraber ciddi değer kazanan Bitcoin Cash için korkunç bir iddia ortaya atıldı. Hatta iddia öyle korkunç ki BCH’ın borsalardan delist (listeden çıkarma) edilmesi bile gündeme geldi.

Bilindiği gibi Blockchain ağlarında eğer ağın yüzde 50’sinden fazlasına sahip olursanız ağda manipülasyon ve birçok işlemi yapabilirsiniz. Yüzde 51 saldırısı olarak da adlandırılan bu olay tüm ağın yüzde 50’sinden fazlasını kontrol edebilen kişi veya kurumlar için mükemmel bir olayken, diğer yandan tüm yatırımcılar ve madenciler için bu korkunç bir senaryo olarak karşımıza çıkıyor. Zira yüzde 50’den fazlasını elinde tutan kişi ağda birçok izinsiz işlem yapabiliyor.

Henüz kimliği belli olmayan bir Bitcoin Cash (BCH) madencisi, geçtimiz 24 saat boyunca BCH hash oranının yüzde 50’sinden fazlasını kontrol ettiği iddiası gündemde dolaşıyor.

24-25 Ekim tarihlerinde olduğu düşünülen olaydan sonra birçok kişi tarafından sosyal medya hesaplarında bu durumun risk oluşturduğu ve BCH’ın kripto para borsalarındaki listelerden çıkarılması gerektiği ifade edildi. Reddit’de bir kullanıcı tarafından iddia edilen bu olay eğer gerçekse ağda birçok manipülasyon ve izinsiz işlem yapılabileceği bildirildi.

Bitcoin Cash Delist Olabilir Mi?

Kripto para borsalarının bu gibi durumlarda daha önce bazı kripto para birimlerini delist ettiğini görülmüştü. Ağın yüzde 50’si tek bir kişi veya kurum tarafına geçtiğinde “merkeziyetsizlik” kavramı ortadan kalktığı için borsaların kuralları çerçevesinde bu kripto para delist ediliyor. Ancak BCH için henüz borsalardan bir açıklama yapılmış değil.

Öte yandan böyle bir durumun onaylanması ve BCH için delist işlemlerinin yapılması kripto para piyasası için yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları