Bitcoin Cash

Bitcoin Cash hard forku tamamlandı fakat yükselme başlamadı

BCH hard forkunun tamamlanmasına rağmen kripto paralarda yaşanan düşüşler devam ediyor. Kripto para sahipleri ise bu düşüşlerden son derece fazla endişeli.

Kripto paralarda bugün ve dün yaşanan düşüşler hala etkisini sürdürüyor. Bitcoin Cash hard forkunun beklentisi ve belirsizlikler dolayısı ile kripto para piyasalarında sürekli olarak yaşanan düşüşler mevcut iken, yatırımcılar, düşüşlerin etkisinin bir süre daha devam etmesinden yana kesin olarak emin olduklarını belirtiyorlar.

Kripto para analistlerine göre Bitcoin Cash fiyatının %20’den çok değer kaybetmiş olması ise piyasanın belirsizlik durumuna daha fazla katkıda bulunarak, daha fazla problemlerin ortaya çıkmasına ve daha çok insanın kripto paralara olan güveninin azalmasına sebep oluyor. Fiyat düşüşlerinin piyasada mevcut belirsizliklere/düşüncelere olumlu olarak yansımasının imkan dahilinde olmayışından, yatırımcılar gelecek birkaç ay içerisinde yükselişlerin mümkün olabilecek olduğuna dair olan inançlarını kaybediyorlar.

Bitcoin’de mevcut düşüşlerin etkisi ise tüm piyasada diğer kripto para birimlerinde de hissedildiğinden dolayı yatırımcılar gelecekte daha fazla düşüş olacağına yönelik olarak haklı olarak belirsizlik içerisinde kaldıklarını belirtebiliyorlar. Bitcoin fiyatının düşmesinin hemen ardından dakikalar içerisinde kripto paraların tamamına yakınında düşüşler olması ve daha çok bunun ilk 5 büyük kripto para birimini etkiliyor olması, baskının ve etkilerin çok ciddi seviyelere kadar çıkabilecek olduğunu gösteren bir kanıt olarak gösteriliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi durumunda yine diğer kripto para birimlerinde olan düşüşler geçtiğimiz gün yaşanan %25’lik değer kayıplarının bir örneği olarak gösteriliyor.

Bitcoin Cash’te yaşanan %22 oranlarının biraz daha üzerini borsalara göre görebilen düşüşler, XRP’de en yüksek düşüş seviyesinin %19’lara kadar varması ve Bitcoin fiyatında olan düşüş oranının %16’ya kadar çıkması hatta daha fazla yükselmesi piyasada değerlendirme yapılmasının önündeki en büyük engellerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Hard fork beklentisinin sona ermiş olduğu 22.00’da XRP, LTC, BCH değer kazanmaya başlasa da bu değer kazanımlarının son derece az olması ve fiyata yansıyan olumlu bir etkinin sadece %2 ve %3 civarında olması kripto para piyasasında işlerin hiç umulduğu gibi olmamasına sebep olacak bir gelişme olarak lanse ediliyor.

Bitcoin Cash hard forku tamamlandı

Bitcoin Cash hard forkunun tamamlanmasının hemen ardından madencilik ve fiyatlar üzerinde nasıl etkisi olabilecek olduğunun netleşmemesi de BTC fiyatının yükselmesinde en büyük engellerden birisi olarak gösteriliyor. BCH’nin yükselmesine bir süre boyunca emin olunamayacak olsa da BTC’nin bu belirsizlik ortamından kurtulmak için şansının çok daha fazla olabilecek olduğu, beklentilerin tam tersinin olmasının da an meselesi olmasının önünde engeller olmadığından dolayı düşüşler ile karşılık vermesinin mümkün olabildiği değerlendiriliyor.

Kripto para analistleri bu yıl sonuna kadar belirsizliklerin sürebilecek olduğu kadar gelecek yıl içerisinde de rekor kırılmasının önünde büyük bir engel olabilecek olan bu belirsizliğin yıl sonunda beklentiler dahilinde olan rekor kırılmasını engelleyebilecek olduğuna inanıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu