binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Cash Neden Geride Kalıyor?

Bitcoin Cash Neden Geride Kalıyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında olan farklar konusunda fiyat farkı dışında bir fark olmamasına rağmen Bitcoin ilk günden bugüne kadar hep daha fazla ön planda ve birinci sırada olmuştur. Tarihin en fazla dikkat çektiği kripto para olan Bitcoin’e oranla Bitcoin Cash daha az tercih edilmiş ve daha az yatırımcı Bitcoin Cash’e yatırım yapmıştı. Ayrıca Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatallanmasıyla oluşan bir kripto paradır.

Bunun arkasında yatan nedenler konusunda Bitcoin isminin anlamı ve Bitcoin Cash ile ilgili olumsuz yorumların fazla olmasının etkisi ile büyümesinin önüne geçilmesi iddia edilirken, BCH’nin dünyanın en fazla tercih edilen ve en büyük 4. Kripto para birimi olması da yatırımcıların sürekli dikkatini çeken detaylardan bir tanesi olmuştu. Tek bir kripto para yerine daha farklı kripto paralara yatırım yapmayı tercih eden yatırımcının 4. Sırada olan tercihi Bitcoin Cash’in gücü ve yatırım oranları oldukça fazla ve piyasada aktif olan kripto para olmasına rağmen 2. Sıraya veya 3. Sıraya yükselmemesi ise akıllarda soru işaretlerine sebep olmakta.

Bitcoin Cash Tavsiye Ediliyor

Yatırımını Bitcoin Cash’ten yana kullanan yatırımcı ise Bitcoin’e rağmen gelecek yıllarda daha fazla ön planda olmasını bekledikleri kripto paraların arasında ilk sırada Bitcoin Cash’in olabileceğini, en kötü ihtimalle 2. Sırada olmasını beklediklerini iddia ediyor. Bazı analistler ise Bitcoin Cash konusunda çok katı bir şekilde asla başarılı bir kripto para birimi olmadığını ve Bitcoin adını kullanarak piyasada kendisine yer bulmaya ve pay almaya çalışan kripto paralardan sadece bir tanesi olduğunu iddia ediyorlar.

Diğer yandan BCH ve BTC arasındaki temel farklardan birisi olan fiyat konusu ise sık değişim gösteriyor ve daha fazla ön planda olan BTC’ye göre zaman zaman BCH daha iyi kazançlar elde edilebilmesine olanak sunuyor.

Yatırım yaparken sadece BTC’ye bağlı olmamak isteyen ve BCH benzeri kripto paralardan faydalanmak isteyenler yine sürekli 2 kripto para birimini de yakından takip ederek hareket ediyorlar. Ethereum ve XRP’den sonra 4. Sırada olan Bitcoin Cash 4.5 milyar dolar daha piyasa değeri kazanması durumunda 3. Sıraya XRP’nin yerine yerleşecek kadar güçlü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail