Bitcoin Cash

”Bitcoin Cash Öldü”

Cobra'dan açıklama var!

Bitcoin.org ve Bitcointalk.org’un kurucu ortaklarından Cobra, kripto para birimleri arasında bir süre sonra Bitcoin Cash’in görülmeyecek olduğunu ve sırasını 0 dolara düşerek kaybedeceğini ve bir daha insanların kripto para almak istediklerinde BCH yerine farklı kripto paraları tercih etmek zorunda kalacaklarını açıkladı. Kripto para piyasasında kendisine belirli bir yer edinemeyen ve Bitcoin rakibi olarak gösterilmesine rağmen bir türlü kripto para piyasasında beklenen ilgiyi göremeyen, son hard fork ile kendi yatırımcılarından da tepki çeken Bitcoin Cash’in ”ölüp, ölmediği” konusunda yapılan açıklamalara ünlü isim Cobra’da katıldı.

Twitter’da açıklama yapan Bitcoin.org ve Bitcointalk.org’un kurucu ortaklarından Cobra, kripto para piyasasında bazı büyük değişimlerin olacağını, bu büyük değişimler arasında kripto para birimi Bitcoin Cash’in değerinin zaman içerisinde hızla düşerek tamamen sıfırı görecek olduğunu ve değerinin 0 dolar olmasının yakın gelecekte gerçek olacak olduğunu açıkladı.

Bitcoin’e rakip olduğu iddia edilen, bugüne kadar rakip olamayan BCH 3. sıraya bile yükselemedi ve bu süreçte hard fork ile Roger Ver tarafından büyük bir hata yapılarak ölüm fermanı imzalandı. Roger Ver ve Bitcoin Cash SV tarafından Bitcoin Cash hard forku konusunda verilen kararlar Bitcoin Cash değerini ve tüm kripto para piyasası hacminde kritik düşüşlere sebep olarak piyasada yatırımcıları kızdırdı. Bitcoin fiyatının 6.400 dolar dengeli seviyesinden 3.200 dolara kadar düşmesine sebep olan bu gelişmeler yatırımcıları kızdırarak BCH alımını durdurmaya yönelik söylemlere sahne olmuş ve piyasada milyonlarca dolarlık Bitcoin Cash yatırımı olan kişiler hard fork sonrasında çekim yapmak zorunda kalmışlardı.

Bitcoin Cash’i öldüren SV ve Ver!

15 Kasım’da çok fazla tartışılmış olan ve ateşini koruyan tartışmalar arasında bulunan Roger Ver ve Bitcoin Cash SV ekibine tepkileri dindirmeye güç yetmiyor. Milyarlarca dolar değer kaybı yaşanmasının temelini hazırlayan ve bunu yaparken yatırımcılarla dalga geçercesine bu durumu savunan Roger Ver ve Bitcoin Cash SV ekibinin hard fork konusundaki ısrarının bugünlere gelmekte rollerinin en büyük olduğu, farklı kripto paralarda bile etki yaratacak hard forkun kimse tarafından değil bu ikili tarafından yapıldığı yatırımcıların ağzından haklı olarak düşmek bilmiyor.

Kripto para piyasalarında yaşanan tüm çöküşün sorumlusu olarak gösterilen bu ikilinin basına yaptıkları açıklamalarda dönemin en fazla tartışılan açıklamaları olmuştu. Bitcoin Cash SV ekibinin suçlu olduğunu, kendisinin hard fork yanlısı olmadığını iddia ederek suçu SV ekibine atmayı düşünen ve bunu düşünerek hareket eden karşı taraf konumundaki Ver’e Bitcoin Cash SV tarafından yanıt gecikmedi. Bitcoin Cash SV ekibi tarafından verilen yanıtlarda kendilerinin değil Roger Ver’in suçlu olduğu ve kripto paralar arasında Roger Ver’in hard fork konusunda kendilerini kışkırtıcı açıklamaları ile gündemde bulunduğu açıklamaları yapılmıştı*.

Yapılan açıklamaların büyük bir bölümünde piyasadaki yatırımcılarda Roger Ver’e tepki göstermiş ve hard forkun tüm sorumlusunun Roger Ver olduğunu, kendisine olan tüm güveni bu yanlış kararı ile sıfırladığını, aynı zamanda ”ben daha güçlüyüm, piyasayı kontrol ediyorum” demek için piyasa hacmi ve kripto para fiyatlarında milyarlarca dolarlık değer kaybına sebep olarak piyasada kritik etki yarattığını açıklamıştı. Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasına sebep olan hard fork, bir süre sonrasında ise sadece saatler sonra farklı kripto para birimlerinde değer kaybı olarak geri dönmüştü.

Bitcoin.org ve Bitcointalk.org’un kurucu ortaklarından Cobra’nın açıklamasında ”Bitcoin Cash öldü, Bitcoin Cash yerine alternatif bakılması gerekiyor ve yerine başka bir alternatif geçmezse Bitcoin Cash 0 dolara kadar düşerek piyasadan kaybolacak” açıklaması gelecek günlerde Bitcoin Cash satışlarını arttırıp Bitcoin Cash değerinin düşmesine sebep olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu