Bitcoin CashHaberlerLitecoin

Bitcoin Cash Ve Litecoin Hisseleri Halka Arz Ediliyor!

New York merkezli kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, kullanım zorluklarının önüne geçmek için ilk adımı attı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar her ne kadar kullanım alanlarını ve kullanıcı sayılarını hızla artırmaya devam etseler de kripto paraların önündeki en büyük engellerden biri şüphesiz kullanım zorluğu. Örneğin Bitcoin Cash ya da Litecoin’le işlem yapabilmeniz için mutlaka borsada bir hesap açmanız gerekiyor.

İşte tam da bu noktada ilk adımı atan New York merkezli kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, söz konusu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için harekete geçti.

Grayscale’in yaptığı açıklamaya göre ABD menşeli düzenleme kurumu Financial Industry Regulatory Authority’den (FINRA) alınan onayla şirket fonlarının iki tanesinin OTC’deki hisselerinin -Grayscale Litecoin Trust ve Grayscale Bitcoin Cash Trust- halka açık olarak listeleneceğini duyurdu. Yani artık sadece akredite yatırımcılar değil, OTC piyasalarına erişimi bulunan bireysel yatırımcılar da bu hisseleri satın alabilecekler.

Bu anlamda bir ilke imza atan Bitcoin Cash ve Litecoin, halka arz edilen ilk kripto yatırım araçları olacak. Yakın zamanda hizmete girmesi beklenen hisse arzı, BCHG ve LTCN tickerları adı altında işlem görecek.

Grayscale Rekora Koşuyor

Öte yandan Grayscale’in 2020’nin ikinci çeyrek raporuna göre Grayscale ürünlerine girişte 6 ay boyunca 1 milyar dolarlık rekor seviyelerin görüldüğü ve bu rekorda en büyük payın Bitcoin Trust ve Ethereum Trust’a ait olduğu belirtiliyor. Halka arz haberiyle de 3. çeyrekte Bitcoin Cash ve Litecoin fonlarında da artış olmasına kaçınılmaz gözüyle bakılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu