AnalizBitcoin CashXRP
Öne Çıkan Haber

Bitcoin Cash ve Ripple – Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Bitcoin Cash ve Ripple arasında kalanların fiyat artış ve düşüşleri dolayısı ile son günlerde kafa karışıklığına sebep oldu. Bitcoin yerine diğer tercihlerden yana kendi seçeneklerini kullanan yatırımcılar Bitcoin Cash yatırımı veya Ripple yatırımı arasında karar vermenin son derece zor olduğunu ve son derece kararsızlık yarattığına değinerek, son 30 gün içerisinde en fazla kazandıran 2 kripto para birimi arasında seçim yapmanın daha zor olduğunu düşündüklerini açıkladılar. Bitcoin Cash ve Ripple arasında kalanlar hangisini tercih etmeli? Sorusunun yanıtı kişiden kişiye ve daha önceki yatırımlarına göre değişim gösterir. Eğer kişi daha önce kripto para yatırımı olarak elinde Bitcoin Cash tutuyor ise bu durumda ekstra olarak Ripple alması 2 taraftanda kazanç elde etmesine olanak tanıyabilir.

Kişinin elinde hiçbir kripto para yatırımı yok ise bu durumda her iki kripto para birimi arasında birisine karar vermek daha zor olacaktır.

Bitcoin Cash son 30 gün içerisinde %15 ila %30 arasında kazanç elde etmesi ile birlikte yatırımcılara uzaktan ”ben buradayım” diye bağırırken, neredeyse aynı oranlarda Ripple’da kazanç elde etti. Bu iki kripto paranın kazanç oranları son 30 gün içerisinde çok daha fazla yükselirken, Ripple’dan yana tercih kullananların sebebi 2. sıraya yükselmesi ile kendisini daha fazla destekleyip ve daha fazla yatırımcıların güvenini kazanarak alım yapılması ile son bulabilecek olduğundan dolayı fiyatının daha çok yükselebilecek olduğuna olan inanç dolayısı ile oldu. Bitcoin Cash’ten yana tercih kullananlar ise Ripple’ın 2. sıraya yükselememesi durumunda Bitcoin Cash’in böyle bir kaygı yaratmadığını tam aksine sıralama problemi olmadığından dolayı son derece fazla güven verici olduğunu düşünmeye başlamış durumdalar.

XRP veya Bitcoin Cash arasında tercih yapacaklar bunlara dikkat etmeli

  • Ne kadar süre içerisinde kazanç elde etmeyi umuyorsunuz?
  • Ne kadar fazla kazanç elde etmeyi düşünüyor veya hedefliyorsunuz?
  • Daha önce mevcut kripto para yatırımınız var mı? Var ise hangi kripto para birimine yapılmıştı?
  • Mevcut kripto para yatırımınız var mı?
  • İstatistikleri okuyabiliyor, yazılanları anlayabiliyor musunuz?

Bu soruların hepsine veya bir kısmına olumlu olarak yanıt veren kişilerin her iki kripto para biriminden bir tanesini tercih etmesi durumunda kayıp yaşaması pek mümkün değil. Evet kripto para fiyatları gerileyebilir, ancak bu durumda tecrübe sahibi olan yatırımcılar hemen bu durumu ekarte edebilecek adımlar atarak zararlarını çok kısa sürede çıkarabilirler. Bu durumda olanların XRP ve Bitcoin Cash arasında herhangi birisini veya %50-%50 oranında yatırım yapması önerilebilir, bu sayede daha az risk doğar.

Tecrübesiz yatırımcılar hangisine yatırım yapmalı?

Daha önce kripto paralar konusunda tecrübe sahibi olmayan yatırımcılar ise %50-%50 oranında her iki kripto paraya da yatırım yaparlar ise kazanç ve zarar oranları bir o kadar daha iyi olacaktır. Olası bir kripto para düşüşü veya yükselişinde kazanç ve zarar oranı birbirini dengeleyecek ve bu sayede kişi zarar etse bile diğer kripto para birimi yatırımı sayesinde bu zararı büyük ihtimalle çıkarabilecektir.

Veya tek bir kripto para birimine daha büyük oranda yatırım yapmak, %70 oranına kadar tek bir kripto paradan yana tercih yapmak olası fiyat düşüşleri durumunda %30’luk diğer yatırımın değer kazanması durumunda son derece daha az zarar etmesine sebep olabilir.

Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu