BitcoinHaberler

Geçmişte Sansürlenen Bitcoin Artık Çin Gazetesinin Manşetlerini Süslüyor!

Çin'de özellikle 2018 yılında ağır yasaklamalar ve yaptırımlar ile karşı karşıya kalan BTC'de son durum ne? Bitcoin'e karşı bu tutum değişti mi?

Bitcoin özellikle 2018 yılında Çin başka olmak üzere birçok ülke tarafından “istenmeyen” ve tehdit olarak görülen bir teknoloji haline gelmişti. Google, Facebook, Twitter gibi şirketler kripto para reklamlarını yasaklarken Çin gibi ülkelerde de madencilik yapmak ve kamu personellerinin BTC alması gibi unsurlar tamamen yasaklanmıştı.

O dönemde bu yasaklamalar ve engellemeler ile 20 bin dolarlık zirvesinden kademeli olarak 3000 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC, gelinen noktada yine yükseliş yakalayarak ve tüm dünyada adından söz ettirerek itibar ve güvenini kazanmış durumda.

Özellikle Çin ile Bitcoin’in arasında sıkı bir bağ olduğu biliniyor. Geçmiş dönemde Çin’in Bitcoin’e karşı olumsuz hamleleri nasıl aşağı yönlü bir hareketi tetiklediyse bugün de olumlu tutumlar BTC’nin yükselmesine sebep oluyor. Öyle ki geçtiğimiz haftalarda 7300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, Çin Başkanı’nın Blockchain ile ilgili olumlu açıklamaları ile adeta uçuşa geçti ve fiyat 10.300 dolar seviyelerine kadar fırladı.

Bitcoin Bugün Çin Medyasında Manşetlerde!

Bugün Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi medya organlarından olan Xinhua’nda, Bitcoin ile övgüyle bahsedilerek “Bitcoin, Blockchain teknolojisinin en başarılı ürünüdür.” şeklinde manşet atıldı.

Yazılan makalede Bitcoin’e her ne kadar övgüyle söz edilse de, gizlilik oluşu ve hesap sahiplerinin bilinmemesi, fiziki olarak elle tutulamaması, kara borsalarda ve derin internette bu paranın tercih edilmesi gibi bazı olumsuz faktörler de makalede bahsedildi.

Teknoloji olarak Bitcoin’i yücelten ve çağımızın teknolojisi olarak lanse edilen makalede bazı olumsuz yanların da bahsedilmesi, Çin’in kendi kripto parasının tercih edilmesi için bu hamleyi yaptığı düşünülüyor. Ancak bilinmeli ki bu sektörde ne olursa olsun nasıl yenilik gelirse gelsin her zaman tabiri caizse “patron” Bitcoin olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu