AltcoinBitcoinHaberler

Bitcoin Çökerken 9 Kripto Para Yatırımcısını Mutlu Etti!

Bazı altcoinler kayıplarını hızlı telafi etti.

Bitcoin’de Cumartesi günü yaşanan %22’lik düşüşün yankıları devam ediyor.

Tek bir mumda gelen 10.000$’lık geri çekilme yatırımcıların risk iştahını kapatırken, kripto para piyasalarındaki korku seviyesi yükseldi.

Bitcoin’deki sert düşüş altcoinlerde adeta bir kıyım yaşanmasına neden oldu. Kaldıraçlı işlemlerde pozisyonu olan yatırımcıların bir çoğu tasfiye olurken, bir günde 2 milyar doların üzerinde tasfiye gerçekleşti.

Bitcoin’de gözler haftalık kapanışa çevrilmişken, altcoinlerdeki kayıpların arttığını gözlemliyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde güzel yükselişler sergileyen ve rallisi sırasında Bitcoin dumpına maruz kalan bazı altcoinlerin daha hızlı toparlandığını gözlemliyoruz.

Son 7 günlük değişime baktığımızda pek çok altcoindeki kayıpların %35’ler seviyesinde olduğunu gözlemliyoruz. Ancak bu noktada pozitif bölgede kalan altcoinler de var.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 kripto para içerisinde yer alan ve son 7 günlük değişim itibariyle kazançlarının bir kısmını koruyan altcoinler şu şekilde;

Her ne kadar altcoinler de Bitcoin dumpı sırasında hasar almış olsa da hala 7 günlük getiri de pozitif bölgede kalmaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu