AnalizBitcoin

Bitcoin’e Neler Oluyor? Fiyat 3.300 Dolara Gerileyebilir Mi? Analistler ve Uzmanlar Ne Diyor?

Bitcoin yatırımcılarına kabus dolu günler yaşatıyor. 7.000 dolara gerileyen fiyat yatırımcılara 1 günde 1.500 dolar kayıp etkisi yarattı. Peki bundan sonrası için uzmanlar ne diyor?

Bitcoin fiyatında yatırımcılar istenmeyen son düşüşler dolayısı ile ciddi bir kabus yaşıyor. 1 günde 1.500 dolar düşen Bitcoin fiyatının daha çok düşmesinin imkanı olup olmadığını sorgulayan çok sayıda Bitcoin sahibi kimseler, bu konuda Çin’in etkisinin ve balinaların yüksek hacimli satış etkilerinin olduğunu düşünüyorlar.

İlgili Haber
Kripto Para Piyasasında Deprem! Bitcoin'i Bu Kadar Düşüren Ne? Çin'in Yıkıcı Etkisi!

Bitcoin altı ayın en düşük seviyelerinde işlem görürken, uzun vadede BTC alıp altı ay boyunca bekleyen kişiler şu anda zarar etmiş durumdalar. Sosyal medya ve diğer medya organlarında görüş beyan eden yatırımcılar, fiyatların daha fazla düşeceğini düşünerek panik etkisi ile ellerinde BTC’leri sattıklarını ifade ediyorlar. Özellikle piyasaya yeni giren ve 2019 yılı içerisinde Bitcoin ile tanışanlar bu süreçte korkuya kapılıp satış yapma yolunu tercih ettiler.

Öte yandan Peter Schiff gibi devamlı olarak piyasa hakkında olumsuz görüş beyan eden kişiler bu düşüşten sonra yeni açıklama yaparak fiyatın 1000 dolar seviyelerine kadar düşeceğini iddia ediyor.

Eski Dönem Yatırımcıları Rahat

Piyasayı bilen ve birkaç yıldır piyasa içerisinde olan yatırımcı ve analistlere bakıldığında ise daha olumlu gelecek senaryoları görülüyor. BTC’nin sene başlarında 3350 dolarda olduğunu ve bu gibi düşüşleri tarihte çok gördüğünü ifade eden eski dönem yatırımcıları, bu düşüşün kısa vade için olumsuz olabileceğini düşünse bile orta ve uzun vadede BTC’nin yükseleceğini düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu