BitcoinHaberler

Bitcoin Destekçisi Miami Belediye Başkanı Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İstiyor!

Miami belediye başkanı Bitcoin projelerine devam ediyor.

Bitcoin’e olan desteği ile bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin ile ilgili projelerine devam ediyor.

Real Vision’ın Las Vegas’taki etkinliğinde konuşan Miami Belediye Başkanı, emeklilik tasarruf planları kapsamındaki 401 (k) ödemesinin bir kısmını da Bitcoin ile almayı planladığını söyledi.

Geçtiğimiz ay maaşının bir kısmını Bitcoin ile almaya başlayan ilk ABD’li milletvekili olan Francis Suarez, emeklilik tasarrufu ödemelerinin bir kısmını da Bitcoin ile değerlendirmek istiyor.

“Bu kişisel bir seçim. Sadece Bitcoin’in yatırım yapmak için iyi bir varlık olduğunu düşünüyorum. Bence ilerleyen zamanlarda kesinlikle değer kazanacak bir varlık. Bu benim inandığım bir şey.”

401 k ödemesini Bitcoin ile almanın yollarını araştırdığını söyleyen Suarez, emeklilik birikimleri ödemelerinin kripto para olarak ödenmesinin 2022 yılında başlayıp başlamayacağı sorulduğunda “Kesinlikle, evet” dedi.

Bitcoin’de yaşanan düşüşe rağmen kendisi gibi Bitcoin’e güvenen Miami vatandaşlarının Bitcoin ile ödeme almaya istekli olduğunu dile getiren başkan  sözlerine devam etti:

“Blockchain ve Bitcoin çok başarılı oldu çünkü insanlar onlara güveniyor. Güveniyorlar çünkü Blockchain’in ve Bitcoin’in açık kaynaklı ve manipüle edilemez bir sistem olduğunu görüyorlar. Ve bence Bitcoin ve Blockchain’in popülerliğin ve başarısının kaynağı bu sistemdir.”

Bitcoin’in benimsenmesini hızlandırmak isteyen Suarez, Miami sakinlerine yakın zamanda şehrin kendi kripto para birimi olan MiamiCoin’den elde ettiği kârdan bir “Bitcoin getirisi” ödeyeceğini duyurdu.

Francis Suarez, ayrıca Miami sakinlerinin yakında belediye ücretlerini Bitcoin olarak ödeyebilmeleri için çalışmalar yaptıklarını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu